استفاده از ابزارها و دانش تخصصی برای سفرهای کودکان و نوجوانان

در نخستین جلسه تخصصی گردشگری کودک و نوجوان بر ضرورت تدوین نقشه راه، استفاده از ابزارها و دانش تخصصی و تعامل فعالان بخش خصوصی برای سفرهای داخلی کودکان و نوجوانان و همچنین سفر کودکان خارجی به ایران تاکید شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، نخستین جلسه تخصصی گردشگری کودک و نوجوان چهارشنبه  ۱۹ مردادماه با حضور فعالان بخش خصوصی و دولتی با مدیریت دفتر توسعه گردشگری داخلی در محل معاونت گردشگری برگزار شد.

در این نشست موضوع کودک و نوجوان، با توجه به حساسیت‌ها، اهمیت و قرار گرفتن این قشر در گروه افراد با نیازمندی‌های خاص از ابعاد و زوایای مختلف مورد بررسی قرار گرفت.  قرار شد هیات سه نفره از فعالان بخش خصوصی این حوزه برای مدیریت میز تخصصی مذکور در راستای تببین اهداف و احصای ابزارهای لازم شکل گیرد.

همچنین با تشریح اهمیت گردشگری موضوعی در سیاست‌های وزارت میراث فرهنگی و بررسی چشم‌انداز فعالیت میز تخصصی کودک و نوجوان، هر یک از حاضران با توضیح پیرامون ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود برای پیشبرد و توسعه این شاخه مهم از گردشگری، هم‌گام شدند.

استفاده از ابزارها و دانش تخصصی برای سفرهای کودکان و نوجوانان

نیاز به نقشه راه، برنامه‌ریزی برای انجام سفرهای داخلی کودکان و نوجوانان و نیز سفر کودکان خارجی به ایران، بهره‌مندی از ظرفیت کودکان ونوجوانان برای معرفی فرهنگ و اقدام در راستای جهاد تبیین، تلاش برای شناسایی و معرفی جاذبه‌های گردشگری ویژه کودکان، رعایت کارکردهای فرهنگی در این حوزه تخصصی، تعیین شفاف اهداف و محورهای اجرایی، بهره‌مندی از نهادهای مردمی، نهادینه کردن گردشگری کودک در خانواده‌ها، انتقال فکر و ایده به دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، راهنمایان و فعالان این حوزه، انتقال بینش و ارتباط میان کودکان و نوجوانان با مباحث تخصصی وزارت در سه قالب میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، استفاده از دارایی‌های موجود و خلق ارزش از جمله سرفصل‌های بحث شده دراین نشست بوده است.

در این نشست تاکید شد: برای ترکیب دو موضوع مجزای گردشگری و کودک با یکدیگر و دستیابی به فصل مشترک همکاری، نیازمند ابزارها و دانش تخصصی لازم هستیم که این نیاز با تعامل فعالان توانمند بخش خصوصی و دولتی رفع و اقدامات اجرایی به منظور برپایی تورهای گردشگری داخلی و خارجی برداشته خواهد شد.

 

چرا کودکان معلول را به مهدکودک راه نمی‌دهند؟
رونمایی از کیت غربالگری نوزادان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.