«گیلگمش» در جشنواره فیلم کوتاه تهران

پویانمایی «گیلگمش» به کارگردانی حسین مرادی‌زاده در بخش فیلم‌های اقتباسی سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران نیز نمایش داده می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، این پویانمایی پیش از این به بخش تجربی سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران راه یافته بود.

«گیلگمش» در جشنواره فیلم کوتاه تهران «گیلگمش» به کارگردانی حسین مرادی‌زاده و تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگرفته از قدیمی‌ترین اثر حماسی و ادبی جهان، این قصه را دربرمی‌گیرد: «گیلگمش، پهلوان نامدار اوروک، شهری از سرزمین سومر در میان‌رودان، که شخصیتی نیمه‌ایزدی-نیمه‌انسانی دارد، عمری در جستجوی جاودانگی و خداگونه شدن می‌کوشد و بارها شکست می‌خورد اما سرانجام به گیاهی دست می‌یابد که او را جاودانه خواهد کرد ولی «مار»ی آن گیاه را می‌رباید و حاصل عمر او از دست می‌رود (مار در اساطیر نماد جاودانگی است)».

پیش از این پویانمایی‌های «آسمان دوست داشتنی» به کارگردانی امیر مهران، «جایگزین» به کارگردانی عبدالله علیمراد، «سمپاش» به کارگردانی فرنوش عابدی و «زمین بازی» به کارگردانی سمانه اسدی از تولیدات امور سینمایی کانون نیز به‌عنوان نامزد بخش پویانمایی معرفی شده بودند.

به بهترین فیلمنامه اقتباسی این جشنواره، برگ زرین جشنواره و مبلغ ۲۵میلیون تومان تعلق می‌گیرد.

سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۱(۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲) برگزار می‌شود.

, , , , , ,
بازگشت نیمی از دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل عشایر به کلاس درس
حمید لولایی به بام بالا سینمای کودک رفت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.