گزارش تصویری از نشست همکاری سازمان بهزیستی کشور و بیمه سلامت

تفاهمنامه همکاری سازمان بهزیستی کشور و بیمه سلامت در راستای بهره‌مندی افراد دارای معلولیت از پوشش بیمه خدمات توانبخشی با حضور «علی‌محمد قادری» و «محمدمهدی ناصحی» در روز 30 شهریور ماه سال جاری به امضاء رسید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، علی‌محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه این تفاهم برای بهره‌مندی بیشتر افراد دارای معلولیت و برخورداری از خدمات با کیفیت توانبخشی درنظر گرفته شده است، گفت: این خدمات ارزشمند برای نگهداشت سطح اولیه زندگی، تاب‌آوری، کاستن آلام و امید به زندگی است.

در ادامه این مراسم، اصغر کاظمی معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشوربیان کرد: در این تفاهمنامه قرار است بخش عمده‌ای از هزینه‌ای که برعهده خانواده دارای فرد معلول است و از خدمات مراکز غیردولتی بهره‌مند می‌شود، پرداخت شود؛ به طوریکه ۷۰ درصد تعرفه مرکز کاردرمانی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و شنوایی‌سنجی و هر مرکز دیگری که افراد دارای معلولیت مراجعه و خدمات توانبخشی را دریافت می‌کنند، از محل این تفاهمنامه پرداخت خواهد شد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به دو تفاوت مهم این تفاهمنامه نسبت به سال گذشته، اذعان کرد: ۸ خدمت ستاره‌دار به ۵۹ خدمت ستاره‌دار ارتقاء پیدا کرده و تعرفه بخش دولتی به بخش غیردولتی تبدیل شده است.

در پایان نیز محمدمهدی ناصحی مدیرعامل بیمه سلامت با بیان اینکه نگاه پیشگیرانه و مداخله و درمان در سازمان تقویت شده است، گفت: این اتفاق مهم سال قبل افتاده و تفاهم نامه‌ای برقرار شده است و ما به التفاوت در نظر گرفته شده خدمت، زیاد بود و قابل پرداخت نبود. لذا در تصمیمی مشترک در شورای عالی بیمه مصوب کردیم که خدمت با تعرفه همان مکان پرداخت شود یعنی اگر خیریه است، ۷۰ درصد تعرفه خیریه و اگر بخش خصوصی است، ۷۰ درصد بخش خصوصی را پرداخت کنیم….

در ادامه شما را به دیدن مشروح این گزارش دعوت می کنیم.

, , , ,
آموزش مجازی کارآیی و تاثیر آموزش حضوری را ندارد
گفتگوی اختصاصی با رئیس سازمان بهزیستی، مدیرعامل بیمه سلامت و معاون توانبخشی سازمان بهزیستی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.