کیفیت آموزش در دوره ابتدایی مورد توجه است/کلاس خالی از معلم نخواهیم داشت

 معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای مهر ماه کلاس خالی از معلم نخواهیم داشت. همچنین کلاس‌های درس دانش آموزان ابتدایی به کتابخانه تجهیز می‌شود. در سال تحصیلی جدید، اولین مسئله مورد توجه کیفیت آموزش در دوره ابتدایی است.

کیفیت آموزش در دوره ابتدایی مورد توجه است
معصومه نجفی پازکی معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از ایرنا معصومه نجفی پازکی درباره آموزش دانش آموزان ابتدایی در سال تحصیلی جدید، اظهارکرد: اولین مسئله مورد توجه کیفیت آموزش در دوره ابتدایی است و برنامه تمرکز و شایستگی های عمومی را برای دانش آموزان در این دوره درنظر گرفته ایم.

وی افزود: این برنامه شامل شایستگی های ارتباطی همان مهارت های زبانی، شایستگی های فناوری و شایستگی تفکر است.

بنابر این در این راستا  بسته آموزشی برای کلاس اول ابتدایی تولید می شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: یکی از شاخص های مهم نبود تکرار پایه در دوره اول ابتدایی است.

وی خاطرنشان کرد: هر قدر پایه و اساس آموزش در اول ابتدایی دقیق تر گذاشته شود، در پایه های بعدی هم  می توان انتظار تحقق بهتر اهداف را داشته باشیم.

تجهیز کتابخانه های کلاسی

نجفی پازکی ادامه داد: تمرکز بیشتر معاونت اکنون بر ارتقا کیفیت آموزش دانش آموزان کلاس اولی است. همچنین بر تجهیز کتابخانه های کلاسی متمرکز هستیم تا اینکه منبع کتابخانه کلاسی در طراحی آموزشی معلم وارد شود.

وی افزود: اکنون هم ممکن است که در برخی از کلاس های درس، کتابخانه وجود داشته باشد. متاسفانه دانش آموزان کمتر به سراغ استفاده از این کتاب ها می روند. اما وقتی کتابخانه به طراحی آموزشی معلم وارد شود، بی شک اتفاق بهتری را شاهد خواهیم بود.

کلاس خالی از معلم نخواهیم داشت

نجفی پازکی درباره تامین معلم برای کلاس های درس اظهار کرد: در فصل تابستان برای تامین معلم اقدامات لازم انجام شده است.

وی گفت: برای شروع سال تحصیلی مشکل خاصی درخصوص کمبود معلم برای دوره ابتدایی نداریم و بر این اساس کلاس خالی از معلم نخواهیم داشت.

برای شروع سال تحصیلی مشکل خاصی درخصوص کمبود معلم برای دوره ابتدایی نداریم و بر این اساس کلاس خالی از معلم نخواهیم داشت

تداوم طرح جبران و تثبیت یادگیری در طول سال تحصیلی

وی در ادامه درباره جبران افت تحصیلی دوران کرونا در دانش آموزان ابتدایی توضیح داد. پازوکی گفت: طبیعی است که پس از دو سال دوری از مدرسه برخی از دانش آموزان نسبت به پایه تحصیلی خود سطح علمی مناسبی ندارند.

کیفیت آموزش در دوره ابتدایی مورد توجه است معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان نیازمند یادگیری بیشتر باید شناسایی شوند، عنوان کرد: پس از شناسایی دانش آموزان، مرحله دوم طرح جبران و تثبیت یادگیری  که در طول تابستان برگزار شد، را در طول سال تحصیلی هدفمندتر و با برنامه ریزی مناسب انجام می دهیم.

نجفی پازکی یادآورشد: برخی از دانش آموزان در طول تابستان در طرح جبران و تثبیت یادگیری شرکت کردند. این طرح یادگیری را ارتقا داد و این برنامه در طول سال تحصیلی هم ادامه دارد.

وزارت آموزش و پرورش در راستای توسعه عدالت آموزشی و تربیتی و با هدف بهبود و تکمیل فرایند آموزش، جبران نارسایی‌ها و کاستی‌های آموزشی و تعمیق یادگیری دانش آموزان، «طرح تعمیق و تثبیت یادگیری و جبران افت تحصیلی دانش آموزان» دوره‌های ابتدائی، اول متوسطه و دوم متوسطه (نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش) را در تابستان ۱۴۰۱ اجرا کرد.

وزیر آموزش و پرورش در چند روز گذشته نیز گفته بود که کلاس‌های دانش‌آموزان قطعا از اول مهر ماه حضوری برگزار می‌شود.

, , , ,
یک«حرکت با برکت» برای معلولین کشور
معلم منتخب:معلم در کلاس مانند یک دوست برای دانش آموزان است

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.