سازمان ملل: 13 میلیون کودک در افغانستان به کمک فوری نیاز دارند

اداره حفاظت از کودکان سازمان ملل متحد (save the children) می‌گوید که از 24.4 میلیون نیازمند کمک در افغانستان 13 میلیون نفر کودک هستند.

افغانستان هم اکنون با بحران انسانی، اقتصادی و غذایی ناشی از بیست سال اشغالگری نظامیان آمریکایی و متحدانش مواجه است.

آمریکا پس از دو دهه اشغال افغانستان، در ماه اوت سال 2021 همزمان با ورود نیروهای طالبان به کابل، نیروهای خود را از این کشور خارج کرد.

بدنبال آن آمریکا پس از به قدرت رسیدن گروه طالبان در افغانستان به بهانه های واهی حدود 10 میلیارد دلار از دارایی های مردم افغانستان را بلوکه و تصاحب و این کشور را تحریم که وضعیت افغان ها را وخیم تر کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از ایران پرس، اداره حفاظت از کودکان سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی اعلام کرد که براساس پیش‌بینی‌های بین ماه‌های جولای تا سپتامبر سال جاری دست کم 18.9 نفر از جمله 9.2 میلیون کودک با ناامنی غذایی اضطراری یا بحرانی رو به رو خواهند شد.

به گفته این نهاد، 97 درصد افغان‌ها امسال در خطر سقوط به زیر خط فقر قرار دارند.

گزارش اداره حفاظت از کودکان سازمان ملل متحد افزوده است، در حال حاضر 1.1 میلیون کودک زیر پنج سال در افغانستان دچار سوءتغذیه حاد هستند.

بر اساس این گزارش، هشت میلیون کودک برای دسترسی به آموزش در افغانستان، نیاز به حمایت دارند و 10 میلیون کودک هم در صورت عدم پرداخت حقوق معلمان در معرض خطر ترک آموزش هستند.

در همین حال، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف نیز گفته است که 4.5 میلیون کودک در افغانستان به سلامت روانی نیاز دارند.

این نهاد همچنان هشدار داده که افغانستان با شیوع بیماری‌های متعدد از جمله کووید- 19، سرخک، اسهال  حاد (AWD) و تب دنگی مواجه است.

, , , ,
کتاب جِنابِ سُفال منتشر شد
عزاداری کودکان و نوجوانان در شب تاسوعای حسینی – تهران، فرمانیه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.