کودکستان‌های غیرمجاز ساماندهی می‌شوند

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، آخرین وضعیت ساماندهی و صدور مجوز برای کودکستان‌های غیرمجاز ‌یا تحت پوشش نهادهای دیگر را تشریح کرد. وی گفت: کودکستان‌های غیرمجاز ساماندهی می‌شوند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از ایسنا، مجتبی همتی‌فر رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گفت: بخش عمده‌ای از مهدهای کودک تحت مجوز سازمان بهزیستی بودند. زمانی که به موجب مصوبه تاسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، مهدهای بهزیستی به آموزش‌وپرورش منتقل شدند، بانک اطلاعاتی‌شان نیز منتقل شد. به عبارت دیگر این مهدها با همین مجوزها منتقل می‌شوند و تکلیف‌شان مشخص است.  وی در ادامه اظهار داشت به زودی کودکستان‌های غیرمجاز ساماندهی می‌شوند.

وی افزود: اما مهدکودک‌هایی داریم که تحت پوشش نهادهای دیگر اداره می‌شدند. در این گروه‌ها تعدادی بدون مجوز بودند و بخشی دیگر با مجوزهای متفرقه فعالیت می‌کردند.

در ادامه رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک اظهارداشت:  ذیل سیاست ساماندهی مراکز، درحال دریافت اطلاعات لازم از استان‌ها هستیم . در نهایت این کودکستان‌ها باید متناسب با استانداردهای جدید، مجوز ازسازمان ملی تعلیم و تربیت کودک اخذ کنند.

مجتبی همتی‌فر
مجتبی همتی‌فر

مراکز نگهداری از کودکان درنهادهای دولتی تحت عنوان کودکستان مجوز خواهند گرفت

همتی‌فر در سخنانش به تکلیف قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و برنامه تحول دولت اشاره کرد. قانونی که به فراهم کردن فضای نگهداری از کودکان درنهادهای دولتی و شرکت‌ها جهت استفاده مادران شاغل اشاره دارد.

وی در این خصوص گفت: درخواست‌های متعددی در این زمینه به سازمان رسیده است که آنها را به بعد از تدوین آیین‌نامه‌ها موکول کرده‌ایم. این کار بدلیل آن است تا بتوانیم این مراکز را در فرایند مجوزدهی قرار دهیم.

وی در پایان افزود: این مراکز نیز تحت عنوان کودکستان مجوز خواهند گرفت. تفاوت این گونه مراکز با کودکستان‌های بخش غیردولتی در این است که یا تمام عناصرش توسط یک سازمان اداره می‌شود و کودکستان مستقر در یک نهاد دولتی است و یا مجوز حقوقی را آن سازمان گرفته، اما از خدمات بخش غیردولتی ذیل آن مجوز استفاده می‌کند.

, ,
فراخوان جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون منتشرشد
آموزش‌های کاربردی پیش از ورود به دانشگاه به دانش‌آموزان ارائه شود

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.