کمبود شیر خشک نوزاد در کشور تکذیب شد

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد، کمبود شیرخشک در کشور را تکذیب کرد و گفت: قیمت این محصول از تیرماه سال گذشته هیچ تغییری نداشته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، هانی تحویل زاده، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد در واکنش به مباحث مطرح شده مبنی بر کمبود و افزایش قیمت این محصول، گفت: مباحث مطرح شده در این زمینه مبهم است و مشخص نیست که درباره شیرخشک رگولار (شیرخشک معمولی برای نوزادان سالم) صحبت می‌شود یا شیرخشک رژیمی (شیرخشکی که برای نوزادان مبتلا به آلرژی یا مشکلات خاص) مد نظر است یا اینکه صحبت از شیرخشک متابولیک است که برای برخی کودکان و افرادی که نمی‌توانند پروتئین مصرف کنند، استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۳۵ میلیون عدد شیرخشک رگولار در کشور تولید شد. ۵۰ میلیون عدد از این محصول در بازار توزیع شده که بخشی از این کالا از ذخایر دو سال قبل بوده است.

وی تاکید کرد: بنابراین کمبود شیر خشک معمولی نوزاد نداریم و هیچ مشکلی در این حوزه وجود نداشته است.

در حال حاضر کمبود شیر خشک  رژیمی نوزاد نیز وجود ندارد

وی گفت: در حوزه تولید شیرخشک رژیمی در مقاطعی به دلیل عدم تخصیص به موقع ارز مشکلاتی ایجاد شد. با این حال به دلیل اینکه برندهای مختلفی این نوع شیرخشک را تولید می‌کنند، کمبود تولید در برخی از برندها جبران می‌شد. در حال حاضر کمبود شیر خشک  رژیمی نوزاد نیز وجود ندارد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد درباره تولید شیرخشک متابولیک نیز گفت: تولید شیرخشک متابولیک در دنیا بسیار کم است. ما هم این نوع شیرخشک را وارد می‌کنیم که میزان واردات آن نیز در سال بین ۲ تا ۳ هزار عدد است .  در دنیا نیز فقط دو شرکت این نوع شیرخشک را تولید می‌کنند.

تحویل زاده قیمت هر قوطی شیرخشک را بین ۲۸ تا ۴۲ هزار تومان اعلام و اضافه کرد: قیمت شیرخشک نوزاد تیرماه ۱۴۰۰ بین ۸ تا ۱۲ درصد افزایش داشته و بعد از آن هیچ‌گونه افزایش قیمتی در این حوزه اتفاق نیفتاده است.

, ,
رونمایی از کیت غربالگری نوزادان
رشد قابل توجه تولید کتاب کودک

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.