پیگیری اجرای بیمه خدمات روانشناسی توسط کمیسیون اجتماعی مجلس

 مهدی عیسی زاده در دومین روز از نخستین همایش ملی “آسیب شناسی روانی کرونا و مداخلات روانی_ اجتماعی” در پاسخ به درخواست رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در خصوص بر تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات روانشناسی و مشاوره، اظهار کرد: در حال حاضر وقت کار کارشناسی بر روی این موضوع است.

چراکه آذرماه بودجه می‌رسد و در دی ماه نمی‌توان برای بررسی بیمه خدمات روانشناسی و مشاوره کاری کرد. وی قول داد کمیسیون اجتماعی برای پیگیری اجرای بیمه خدمات روانشناسی تمام تلاش خود را خواهد کرد.

 

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک،وی با بیان اینکه بیمه خدمات روانشناسی و مشاوره باید در ردیف سر فصل های بودجه به طور دقیق و با کار کارشناسی گنجانده شود، تصریح کرد: بنده به عنوان خادمی در کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص بررسی بیمه‌های پایه و سرفصل آن در بودجه ۱۴۰۲ با همکاری رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اعلام آمادگی می‌کنم.

آنچه مربوط به حوزه ما است را حتما پیگیری خواهیم کرد.

  تسخیر ذهن توسط روانشناسان

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات روانشناسی نیازمند کار کارشناسی در کارگروه‌های مجلس هستیم، گفت: در حال حاضر برنامه هفتم توسعه در مجلس شورای اسلامی و در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال جمع بندی است و اگر سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور کار تحقیقاتی و علمی خود در این زمینه را به ما ارائه دهد و در این مسیر ما را همراهی کند، می‌توان این موضوع را پیگیری کرد.

وی، روانشناسان را افرادی توصیف کرد که “تسخیر ذهن” مراجعان در دست آنها است و خطاب به روانشناسان ادامه داد: امروزه کلید ذهن‌ها در دست شما است.

اکنون در سطح جامعه احساس می‌شود عزت نفس‌ها پایمال شده و اعتماد به نفس‌ها از بین رفته است، به راحتی افراد آنچه نباید بگویند را می‌گویند و شخصیت‌ها افراد آسیب دیده شده است.

لذا درمان این امر در دست شما است. ما در کمیسیون اجتماعی مجلس از شما عزیزان این انتظار را داریم که در این راستا قدمی بردارید.

کرونا گوشی و اینترنت را کامل در اختیار بچه‌ها قرار داد

عیسی زاده با اشاره به پاندمی کووید ۱۹ و اثرات آن بر کودکان و نوجوانان، خاطرنشان کرد: پیش از کرونا پرهیز می‌کردیم که گوشی را در اختیار بچه‌ها قرار دهیم اما کرونا ما را وادار کرد گوشی را با اینترنت کامل در اختیار بچه‌ها قرار دهیم و احساس می‌شود در آینده با این موضوع گرفتار هستیم.

, , ,
کودکان و نوجوانان وارد عصر دیجیتال شده اند
‌عقد تفاهم نامه همکاری میان شهرداری تهران و سازمان نظام روانشناسی کشور

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.