رونمایی از پوستر جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون

پوستر بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری با طراحی ابوالفضل ملکی منتشر شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، ابوالفضل ملکی درباره ایده طراحی پوستر این دوره از جشنواره گفت: ایده این کار بر اساس شعار جشنواره امسال که قصه صدای زندگی است شکل گرفت.

وی  به تصویر پنجره‌هایی پوستر اشاره ویژه ای کرد. ابوالفضل ملکی در این باره گفت: صدای راوی چه درونی باشد و چه بیرونی، تصویری در ذهن ما ایجاد می‌کند.  این تصویر دریچه‌ایست به زندگی. درواقع داستان‌ها و قصه‌ها، پنجره‌هایی هستند که مناظر دیگر از زندگی را به ما نشان می‌دهند و گاهی ما را به زمان و مکان دیگری می‌برند تا حقیقتی را به زبان روایت ارائه دهند.

ملکی افزود: قصه و داستان کمک می‌کند تا هرکس بتواند منظره را ببیند و دریافت خود را داشته باشد. در پوستر از تصویرسازی داستان‌های ایرانی و خارجی استفاده شده است؛ شازده کوچولو، حسن کچل و کلاغی که از شخصیت‌های داستان روباه و کلاغ است و به‌عنوان نماد جشنواره قصه‌گویی کانون سال‌هاست در پوسترهای جشنواره استفاده می‌شود.

ابوالفضل ملکی در پایان گفت: طراحی پوستر جشنواره در استودیو شبرنگ، به انجام رسیده است. ایده‌پردازی و اجرای نهایی این پوستر با هدایت و کارگردانی هنری احمد مالکی وهمکارانش انجام شده است. تصویرسازی شخصیت‌های پوستر توسط سمیرا خانزادی انجام شد و همکاری و همراهی معاونت فرهنگی کانون، محمد گودرزی‌دهریزی دبیر جشنواره و دست‌اندرکاران روابط عمومی کانون و جشنواره نیز در این مسیر یاری‌مان کرد.

بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذر ۱۴۰۱ هم‌زمان با شب یلدا برگزار می‌شود.

, ,
جشنواره سینمایی فیلم های بلند سندروم داون درشهرلاهیجان برگزارمی شود
افزایش ۴۰ درصدی متقاضیان حضور در جشنواره نمایش عروسکی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.