هشدار پلیس فتا درباره فعالیت نوجوانان در فضای مجازی

این روزها پلیس فتا هشدارهای مکرر و مداوم در خصوص هوشیاری خانواده ها نسبت به رفتار فرزندان در فضای مجازی دارد به ویژه آنکه تابستان و فراغت سه ماهه خود باید به فضایی نشاط آور و خارج از قاعده آسیب برای نوجوانان و جوانان تبدیل شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از ایرنا، سرهنگ رسول جلیلیان رییس پلیس فتا البرز می گوید: تفاهم و همراهی با فرزندان یکی از مهمترین راه ها برای پیشگیری از خطرات فضای مجازی است که متاسفانه گاهی این مهم در کانون خانواده مغفول مانده است.

وی اظهار داشت: والدین، کودک و نوجوان خود را در هنگام استفاده از فضای مجازی تنها نگذارند. آنها باید بر روی نحوه استفاده کودکان و نوجوانان از اینترنت نظارت کافی و دوستانه داشته چرا که فناوری و فضای فاصله‌ها را بیشترکرده است .

وی اضافه کرد: استفاده از اینترنت برای نوجوان باید همراه با قانونمندی باشد.  والدین باید به فرزندان خود یاد بدهند که اجازه چه فعالیت‌هایی را با اینترنت دارند و از چه فعالیت‌هایی باید به دور باشند.

جلیلیان افزود: در این فضای پرمخاطره والدین نقش اساسی و اصلی در حفظ امنیت کودکان در برابر آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی بر عهده دارند. آن‌ها باید سطح دانش و آگاهی خود را بالا ببرند. همچنین والدین با آگاهی‌بخشی به کودکان و همراهی آنان در این محیط، می توانند از آسیب‌های این حوزه پیشگیری کنند.

رییس پلیس فتا البرز یادآورشد: والدین باید زمان مشخصی برای استفاده ازفضای مجازی مشخص کنند. همچنین باید تلاش کنند تا از اعتیاد اینترنتی فرزندان جلوگیری شود. این امر موجب وارد آمدن صدمات روحی ،روانی وجسمی جبران ناپذیری به کودکان می شود.

مجرمان سایبری  و سواستفاده از ناآگاهی کودکان 

جلیلیان گفت: بازی های رایانه ای یکی ازموضوعات مهمی است که وقت زیادی از کودکان را می گیرد. برخی از این بازی ها نامناسب و خشن هستند و لطمات روحی وجسمی فروانی به فرزندان وارد می کند.

وی افزود: ازسوی دیگر نیز مجرمان سایبری از این بستر سواستفاده می کنند.  این مجرمان از ناآگاهی کودکان بهره برده و اقدامات مجرمانه خود را ازقبیل کلاهبرداری‌های اینترنتی را انجام می دهند.  همچنین این افراد به دسترسی غیرمجاز اطلاعات شخصی، هویتی و خصوصی افراد در فضای مجازی می پردازند.

رییس پلیس فتا البرز خاطرنشان کرد: والدین باید ارتباط نزدیک و اعتماد متقابل با فرزند خود بوجود آورند. این کار می تواند باعث شود چنانچه فرزندان با مشکلی مواجه شوند بتوانند با آنها درمیان گذارند.

وی یادآورشد که مسوولان امر و خانواده ها باید بدنبال افزایش سواد رسانه ای خود و فرزندان شان باشند.

, , ,
افزایش ۱۰ درصدی نرخ اضافه وزن دانش‌آموزان
فیلم تلویزیونی دستان فرشته با محوریت مُحَرَم تولید شد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.