پارک فناوری کودک و نوجوان در خراسان‌ شمالی راه‌اندازی شد

رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی از راه‌اندازی و افتتاح پارک فناوری کودک و نوجوان در این استان خبر داد.

پارک فناوری کودک و نوجوان در خراسان شمالی

 

پارک فناوری کودک و نوجوان در خراسان‌ شمالی راه‌اندازی شدبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، محمدرضا قربانی در گفت و گو با رسانه‌ها، اظهار کرد:

پارک فناوری کودک و نوجوان در این مجموعه راه‌اندازی شد و این آینده‌سازان با ابتکارات، خلاقیت‌ها و نوآوری‌ شرکت‌های دانش بنیان استان آشنا می‌شوند.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌ شمالی در ادامه افزود:

طرح پارک علم و فناوری کودک و نوجوان این استان مورد استقبال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است و این طرح به صورت ملی در سایر استان ها نیز اجرایی خواهد شد.

وی در خصوص هزینه‌های مالی این پارک، گفت:

اجرای این طرح برای پارک علم و فناوری استان هزینه‌های مالی نداشت و از مشارکت و مساعدت سازمان‌ها، دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استفاده می‌شود و از آنان خواسته شد تا تکنولوژی‌های آموزشی، ایده‌ها و خلاقیت‌های خود را به صورت امانی در اختیار این پارک قرار دهند.

قربانی در ادامه افزود:

این تولیدات و حتی محتواهای نوآوری در غرفه‌هایی برای کودکان و نوجوانان به نمایش گذاشته می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌ شمالی با اشاره به دانش آموزان این استان، بیان کرد:

اینک دانش آموزان این استان از تولیدات شرکت‌های دانش بنیان استان بازدید می‌کنند و در این راستا با شرکت‌ها هماهنگ شده است که به ازای این بازدیدها تبلیغات لازم در خصوص محصولات خود را نیز داشته باشند.

وی در ادامه افزود:

دانش آموزان در بازدید از تولیدات شرکت‌های دانش بنیانی که در پارک علم و فناوری مستقر هستند با فناوری و نوآوری آشنا و زمینه برای خلاقیت کودکان و نوجوانان فراهم خواهد شد.

قربانی با بیان اینکه پارک علم و فناوری استان از نظر ترویج فناوری در سطح کشور رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد:

در این خصوص از معاون فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تقدیر نامه نیز دریافت کرده‌ایم.

وی در ادامه افزود:

محصولات نوآوری و تکنولوژی‌های آموزشی که از سازمان‌ها و مراکز آموزش عالی و آموزشی دریافت خواهیم کرد را در غرفه هایی در مجموعه پارک علوم و فناوری استان برای بازدید کودکان و نوجوانان به نمایش می گذاریم در این خصوص با تمامی سازمان های مربوطه نامه نگاری نیز شده است.

این مقام مسئول با اشاره به ایده‌های جدید و نوآورانه اقشار مختلف، بیان کرد:

تمامی اقشار مختلف جامعه اگر ایده‌های جدید و نوآورانه دارند، ایده خود را به کانون شکوفایی و خلاقیت پارک ارایه دهند و در این زمینه از اظهار نظرهای کارشناسانه افراد متخصص بهره مند خواهند شد و همچنین برای عملیاتی شدن ایده خود مورد حمایت مالی نیز قرار خواهند گرفت.

قربانی در ادامه افزود:

تحول در هر بخش نیازمند این است که آموزش و ترویج از پایه انجام شود چرا که اگر خلاقیت و ایده پردازی را در سنین پایین نهادینه کنیم به خودی خود افرادی نوآور را تربیت کرده ایم.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌ شمالی در پایان از کودکان به عنوان آینده‌سازان جامعه یاد کرد و گفت:

شناسایی خلاقیت، نوآوری و برنامه‌ریزی مدون و ترسیم آینده روشن برای این قشر امری لازم و ضروری است و برای داشتن جامعه پویا و خلاق نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و جامع در سنین کودکی است.

 

پایان پیام//

, , , ,
تفاهم‌نامه طرح «کانون مدرسه» امضا شد
اعزام ۵۷ مبلغ اوقاف به مدارس قم در ایام فاطمیه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.