وزیر آموزش و پرورش: سرویس مدرسه تبدیل به یک دغدغه شده است

یوسف نوری امروز  دوشنبه 11 مهر 1401 در جمع خبرنگاران گفت: مدرسه باید به امر تعلیم و تربیت بپردازد اما اکنون سرویس مدرسه تبدیل به یک دغدغه شده است. انتظار ما این است که پیمانکاران نگاه منصفانه داشته باشند.

سرویس مدرسه تبدیل به یک دغدغه شده است
دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون معلمان مهرآفرین اظهار داشت: سازمان امور استخدامی بازدیدی از وزارت آموزش و پرورش برای بررسی زیرساخت‌های برگزاری آزمون معلمان مهرآفرین داشت و اگر شرایط مورد تایید قرار گیرد، این آزمون رتبه‌بندی ۲۲ مهر‌ برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: البته اگر نتیجه ارزیابی‌های سازمان امور استخدامی دیرتر اعلام شود، ممکن است برگزاری این آزمون به آخر مهر‌ موکول شود.

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره فوق‌العاده رتبه‌بندی برای مهر‌آفرینان گفت: بخشی از اعتبار لازم برای فوق‌العاده رتبه‌بندی مهرآفرینان به خزانه رفته است.  من امروز صبح پیگیر موضوع شدم تا سریع‌تر به نتیجه برسد.

دانش‌آموزی که کتاب به دست او نرسیده است باید موضوع را اطلاع دهد

نوری درباره پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش نیز اظهار کرد: امروز این موضوع را نیز پیگیر بودم. همچنین روز گذشته در هیات دولت اشاره کردم که این پاداش به‌صورت یکجا و کامل برای بازنشستگان فرهنگی واریز شود. اما اینطور عنوان شده که ۲۰ درصد مبلغ به خزانه فرستاده شده و قرار است بخشی دیگر هم ارسال شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره توزیع کتب درسی بیان کرد: هر دانش‌آموزی که کتاب به دست او نرسیده است باید موضوع را اطلاع دهد تا به آن رسیدگی شود. قطعا اگر مواردی باشد، کتاب برای آن‌ها ارسال خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: البته تعدادی از دانش‌آموزان هنوز برای دریافت کتاب درسی در سامانه ثبت‌‌نام نداشته‌اند.  این احتمال وجود دارد که آنها بخواهند از کتاب‌های سال گذشته سایر دانش آموزان استفاده کنند. یا اینکه شاید هنوز انتخاب رشته نکرده‌اند.

کمبود معلم نداریم

نوری در واکنش به سوالی درباره کمبود معلم همزمان با آغاز سال تحصیلی گفت: هر مدرسه‌ای که معلم ندارد، باید هرچه سریعتر موضوع را اطلاع دهد. ما مشکلی برای جبران کمبود معلم نداریم.

وی در ادامه درباره پذیرفته‌شدگان در آزمون نهضت سوادآموزی اظهار داشت: هر کدام از این پذیرفته‌شدگان جزو مشمولان قانون تعیین تکلیف باشند باید از اول مهر‌ سر کلاس حاضر شوند مگر در جایی که مازاد نیرو باشد، افراد مازاد هم اگر در نقاطی که با کمبود نیرو مواجه است حاضر شوند، در خدمت آنها هستیم.

سرویس مدرسه تبدیل به یک دغدغه شده است

وزیر آموزش و پرورش درباره مشکلات سرویس مدارس نیز بیان کرد: برخی پیمانکاران تمکین نکردند. اخیرا هم جلسه‌ای در این باره برگزار شد و معمولا این مشکل در شهر تهران وجود دارد.

سرویس مدرسه تبدیل به یک دغدغه شده استیوسف نوری افزود: تاکسیرانی ۴ هزار دستگاه تاکسی را در اختیار گذاشته تا مشکل سرویس مدارس حل شود.

همچنین نرخ‌گذاری سرویس مدارس را شورای شهر انجام می‌دهد و در نهایت به ما ابلاغ می‌شود.

وی تاکید کرد: مدرسه باید به امر تعلیم و تربیت بپردازد اما اکنون سرویس مدرسه تبدیل به یک دغدغه شده است. انتظار ما این است که پیمانکاران نگاه منصفانه داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش درباره استخدام سرایداران مدرسه هم گفت: موضوع کمبود سرایدار را در جلسه‌ای با حضور معاون اول رییس جمهور مطرح کردیم و قرار شد تعدادی سرایدار جذب شود.

امسال اگر ۱۰ هزار نفر جذب شود، مناسب است.

, , , ,
یک میلیون بسته‎ لوازم التحریر در پویش “همه حاضر”
بازگشت نیمی از دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل عشایر به کلاس درس

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.