وب گردی باعث ایجاد افسردگی در نوجوانان می شود

 

آسیه اناری دکتری روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و نایب رئیس انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان در گفتگوی اختصاصی با پایگاه تحلیلی خبری آزنیک در خصوص تاثیرات کرونا بر  کودکان و نوجوانان گفت: بیماری کرونا  بر روی تمام گروه های سنی تاثیرات منفی خود را گذاشته است. اما به دلیل آنکه نوجوانان در حال گذار از سنین کودکی و ورود به دوران بزرگسالی هستند و در این دوران است که هویت شخصی و اجتماعی افراد شکل می گیرد؛ به نظر من این دسته از افراد جامعه در دوران کرونا بیشترین آسیب ها را متحمل شده اند. کرونا باعث وب گردی در نوجوانان شد و وب گردی باعث ایجاد افسردگی در نوجوانان می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، آسیه اناری در ادامه این گفتگوی افزود: از مهم ترین آسیب های کرونا می توان به استفاده  بیش از اندازه نوجوانان از فضای مجازی اشاره کرد. کودکان و نوجوانان به دلیل دنبال کردن کلاس های درسی، فعالیت های آموزشی، فرهنگی و ورزشی در فضای مجازی، مجبور به استفاده از اینترنت شدند. متاسفانه  استفاده از اینترنت فقط به مبحث آموزش در میان نوجوانان ختم نشد.

نایب رئیس انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان درادامه بیان کرد: کودکان و نوجوانان در این روند به استفاده از بازی های آنلاین و پلت فرم های اجتماعی روی آوردند، درنتیجه وب گردی درمیان آنها به شدت رواج پیدا کرد. این وب گردی های به افزایش احساس تنهایی، افزایش افسردگی، استرس و اضطراب و در نهایت به کاهش سطح تعاملات اجتماعی و کاهش اعتماد به نفس کودکان و نوجوان منتهی شد…

در ادامه شما را به دیدن صحبت های دکتر آسیه اناری، دکتری روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و نایب رئیس انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان  دعوت می کنیم.

, , ,
سر انجام از اینترنت کودک و نوجوان رونمایی شد
دستگاه های امنیتی استثمار کودکان کار را رصد می کنند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.