واگذاری کتابخانه های کانون‌ منتفی شد

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دنبال پیشنهاد وزارت ارشاد درباره واگذاری کتابخانه‌های این کانون به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گفت: کتابخانه، روح پرورش فکر و اندیشه کودک و نوجوان است.  در عین حال تمام فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بستر کتابخانه اتفاق می‌افتد. با وزیر ارشاد صحبت کردم. بعد از شنیده شدن ادله‌ ی ما توسط ایشان، قرار شد موضوع واگذاری کتابخانه های کانون‌ در مسیر قانونی خودش منتفی شود.

حامد علامتی

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره پیشنهاد واگذاری کتابخانه‌های کانون به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشورگفت: این موضوع صرفا یک پیشنهاد است و درحال طی کردن سیر اداری خودش است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و شخص وزیر آموزش و پرورش، با ادله منطقی مخالفت خود را به وزارت ارشاد اعلام کرده است.

وی گفت: این پیشنهاد هنوز هیچ جایی مصوب نشده است. کتابخانه، روح پرورش فکر و اندیشه کودک و نوجوان است.

در عین حال تمام فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بستر کتابخانه اتفاق می‌افتد.

کتابخانه‌های کانون فکری مربی محور هستند

علامتی با اشاره به تفاوت کار کانون با کتابخانه‌های عمومی ادامه داد: اساسا کتابخانه‌های کانون فکری مربی محور هستند. کتابخانه های کانون‌ به لحاظ ماهیت هم با کتابخانه‌های عمومی فرق دارند. در کتابخانه‌های کودک، مربی ادبی، مربی فرهنگی و مربی هنری داریم. این مربی ها برای دانش‌آموزان برنامه‌های متنوعی دارند.

در کتابخانه‌های عمومی کتابدار فعالیت می‌کند؛ کار همه این گروه‌ها مهم است اما با هم فرق می‌کند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تصریح کرد: کتابخانه‌ها در کانون، مرکز تربیت، مهارت‌آموزی و هنرورزی هستند. برای انجام این امور از ابزارهایی مثل کتاب، فیلم و قصه‌گویی استفاده می‌کنند. تکالیفی که در برنامه توسعه ششم برعهده کانون گذاشته است  نیز مبتنی بر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.

وی همچنین ضمن اشاره به حمایت وزیر آموزش و پرورش ازکانون اظهارکرد: در این خصوص با وزیر ارشاد نیز صحبت کردم؛ بعد از شنیده شدن ادله‌ ی ما توسط ایشان، قرار شد این موضوع در مسیر قانونی خودش منتفی شود.

رایزنی‌های قانونی و ادله‌های منطقی داشتیم و قرار شد در یک فضای هم‌افزایی این موضوع فیصله پیدا کند و امیدواریم این قضیه به زودی منتفی شود.

, , ,
دانش‌آموزان مهاجر افغان قانونی و غیرقانونی، تسهیلات عمومی دریافت می کنند
پرواز بادبادک ها بر فراز دریای سیاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.