کودک یک ماهه با هوشیاری تکنسین اورژانس فسا از مرگ نجات پیدا کرد

کودک یک ماهه در شهرستان فسا در زمان خوردن شیر مادر دچار انسداد راه هوایی شد.  این کودک با همکاری والدین و آموزش‌های رفع انسداد راه هوایی به‌صورت تلفنی توسط کارشناس خبره و توانمند ستاد ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نجات یافت.

 

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، رئیس اورژانس بخش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت : روز گذشته طی تماس تلفنی با ستاد عملیات و مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ فسا مبنی بر انسداد راه هوایی نوزاد یک ماهه، خانم کاظمی میرکی از کارشناسان توانمند ستاد ارتباطات اورژانس ۱۱۵ ضمن اعزام یک دستگاه آمبولانس و تیم عملیاتی از پایگاه اورژانس دو شهری به محل ماموریت و با توجه به اهمیت زمان با آموزش مانورهای رفع انسداد راه هوایی از طریق تلفن به والدین، نوزاد را از مرگ نجات داد.

غلامعلی حیدری افزود: تکنسین‌های اورژانس اعزام شده به ماموریت نیز وضعیت تنفس و راه هوایی کودک را بررسی کرده بودند. در بررسی ها و معاینات مشاهده شد حال این کودک مساعد و علائم حیاتی طبیعی است.

وی از خانم کاظمی میرکی بخاطر عملکرد تحسین برانگیز در آموزش به والدین و نجات جان نوزاد قدردانی کرد.

در دهم مرداد ماه نیز کودک یکساله دیگر فسایی  بر اثر بلع جسم خارجی دچار انسداد راه هوایی شده بود. این کودک نیز با همکاری والدین و آموزش های رفع انسداد راه هوایی به‌صورت تلفنی توسط خانم میری کارشناس خبره و توانمند ستاد ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نجات یافته بود.

, ,
به یاد صادق صندوقی،طراح کارت‌ صدآفرین
دندان شیری منبعی از سلول‌های بنیادی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.