همکاری فارابی و یونیسف با هدف توسعه سینمای كودك

طی دیدار رابین ناندی با سید مهدی جوادی، یونیسف و فارابی در راستای ارتقای دانش سینماگران در حوزه کودک و همچنین ارتقای مضامین سینمای کودک بر توسعه همکاری خود توافق کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، دکتر سید مهدی جوادی مدیرعامل فارابی با بیان اینکه در حوزه حقوق کودک، ایران جزء کشورهای پیش‌رو به‌شمار می‌آید، گفت: یکی از مأموریت‌های فارابی پیرامون سند چشم‌انداز پنج ساله، موضوع احیای سینمای کودک و نوجوان است که ذیل آن، تولیدات مطلوب در حوزه سینمای کودک و نوجوان و ایجاد باشگاه ملی سینمای کودک و نوجوان را نیز در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

دبیر سی‌ و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اظهار کرد: امسال که در حال بررسی شرایط و مقتضیات برگزاری جشنواره بين المللي فیلم‌های کودکان و نوجوانان بودیم، مصمم‌تر شدیم که به هیچ عنوان، کیفیت آثار تولیدی حوزه کودک را فدای زمان‌بندی جشنواره‌ای نکنیم. هم برگزاري جشنواره مهم است و هم كيفيت آثار حاضر در جشنواره، البته با فراگیری ویروس کرونا، تولیدات در عرصه کودک و نوجوان هم نحیف‌تر شد.

پیشرو بودن  ایران در عرصه حمایت از کودکان

جوادی ادامه داد: اینکه یونیسف صرفاً به عنوان تقدیرکننده و اهداء کننده جوایز در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان حضور داشته باشد، امری حداقلی است، از این‌رو ما مشتاقیم تا یونیسف از ابتدای مسیر و در حین شکل‌گیری آثار سینمایی با تولیدکنندگان آثار همراه شود.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به کنوانسیون حقوق کودک، به پیشرو بودن حقوق ایران در عرصه حمایت از کودکان تاکید کرد و ادامه داد: می‌بایست این‌دست از مزيت‌هاي جمهوری اسلامی ایران در آثار سینمایی کودک و نوجوان نیز نمود پیدا کند.

او در پایان صحبت‌های خود، با استقبال از برگزاری رویدادها و کارگاه‌های مشترک، ایجاد کارگروه مشترک با یونیسف را پیشنهاد داد.

یک طرح پنج ساله داریم 

در این دیدار رابین ناندی نماینده یونیسف در ایران، به همراهی پیرامون جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان و همکاری دو جانبه با بنیاد سینمایی فارابی در طول سال نیز تأکید کرد. او گفت: یک طرح پنج ساله داریم که پس از تکمیل، کارگاه‌های مشترک و سالانه را هم در بر می‌گیرد.

او همچنین در ادامه سخنان خود به تحسین فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» و بازی بازیگر کودک آن پرداخت.

در  این دیدار، وحید هدایتی مدیر حمایت از کودکان سازمان یونیسف نیز حضور داشت . می بر لزوم آموزش همگانی سينماگران نظیر آنچه برای قضات، وکلا، مددکاران اجتماعی و … هست، تأکید کرد.

مهتاب کرامتی سفیر حسن نیت یونیسف نیز  از ایده‌های مطرح شده استقبال کرد. کرامتی در این نشست گفت: باتوجه به رویکرد مثبت و مشترکات حاصل‌شده از این دیدار، امید می‌رود تا همکاری فارابی و یونیسف به شکل گسترده‌تری ادامه پیدا کند.

دکتر رائد فریدزاده معاون امور بین‌الملل و توسعه بازارهای خارجی فارابی نیز اظهار داشت: با توجه به جایگاه و کارکرد نهاد یونیسف، این‌دست همکاری‌ها نباید فقط معطوف به جشنواره شود. از این‌ رو باید با هم‌فکری و تشکیل کارگروه مشخص از ظرفیت‌های هر دو نهاد بیش از پیش استفاده کرد.

نشست دیدار نمایندگان یونیسف با سید مهدی جوادی در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

, , , , , ,
سمپاش بهترین انیمیشن جشنواره فیلم حقوق بشر ایتالیا شد
جشنواره کودک یتیم شده، گوشه‌ای افتاده و کسی به آن توجه نمی‌کند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.