‌عقد تفاهم نامه همکاری میان شهرداری تهران و سازمان نظام روانشناسی کشور

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: در حال عقد تفاهم نامه با سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور هستیم تا بحث بازتوانی جسمی، روانی و اجتماعی پس از بحران کرونا را پیش ببریم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، علی نصیری یکی از سخرانان دومین روز نخستین همایش ملی “آسیب شناسی روانی کرونا و مداخلات روانی_ اجتماعی” بود. وی در روز پایانی این همایش با اشاره به پویش “تهران دوباره جان می‌گیرد”، اظهار کرد: شهرداری تهران توانسته است دراین پویش با تعداد 10خودروی ون، به ۲۴ هزار نفر از کودکان کار، افراد کارتن خواب، معتادان و مهاجرین غیرمجاز۲ دُز واکسن کرونا را تزریق و به آنها در زمینه مددکاری اجتماعی خدمات ارائه دهد.

رییس سازمان پیشگیری و  مدیریت بحران شهر تهران گفت: برای تزریق واکسن، به ۲۲۰ پاتوق و محل تجمع معتادان مراجعه و مقدار ۲ دُز واکسن به این افراد تزریق شد. این افراد بدون ثبت کد ملی، واکسن کووید ۱۹ را دریافت و در تلاش هستیم، تزریق دُز سوم به این افراد را آغاز کنیم.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه موفق شدیم در این دوره با استفاده از ظرفیت خانه های سلامت و روانشناسان و با همکاری سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور کارهای خوبی جهت جلب مشارکت در سطح محلات انجام دهیم، افزود: در دوران پاندمی کرونا، ۱۴ “شهر واکسن ثابت”، ۴ مرکز خودرویی، ۱۰ ون  و ۲۲ اتوبوس زندگی به خدمات خود اضافه کردیم و خدمات مداخلات روانی را در ۲۲۰ مسجد برپا کردیم.

ارائه خدمات به ۱۲ هزار نفر در سامانه آیتم ششم سامانه 137

نصیری درخصوص آیتم ششم سامانه ۱۳۷ توضیح داد: در این گزینه به واکسیناسیون افراد توان یاب در منزل خدمات ارائه می شود. افراد توان یاب می‌توانند برای واکسیناسیون در منزل با این سامانه تماس بگیرند و پس از 2 روز گروه به منزل آنها اعزام و واکسیناسیون این افراد انجام می‌شود. بنا بر آمار موجود تا کنون به بیش از ۱۲ هزار نفر در این سامانه خدمات ارائه شده است.

دکتر علی نصیری رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در پایان سخنان خود در نخستین همایش ملی “آسیب شناسی روانی کرونا و مداخلات روانی_ اجتماعی” خاطر نشان کرد: در حال عقد تفاهم نامه با سازمان نظام روانشناسی و مشاوره هستیم تا بحث بازتوانی جسمی، روانی و اجتماعی پس از بحران کرونا را پیش ببریم.

, ,
پیگیری اجرای بیمه خدمات روانشناسی توسط کمیسیون اجتماعی مجلس
کرونا دانش آموزان را به فضای مجازی پرتاب کرد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.