حضور نمایندگان ایران در همایش بین المللی ادبیات کودکان ۲۰۲۲ مالزی

سی و هشتمین همایش بین المللی ۲۰۲۲ مالزی با شعار «قدرت قصه‌ها» از روزگذشته دوشنبه ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) با حضور نمایندگان ایران در پوتراجایای مالزی آغاز به کار کرد. همایش ادبیات کودکان مالزی تا روز پنجشنبه ۸ سپتامبر برابر ۱۷ شهریور ماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، در این همایش که ادبیات کودکان و نوجوانان را در سراسر جهان ترویج می‌کند، ناشران، نویسندگان، قصه‌گویان، تصویرگران و دوستداران کتاب بیش از ۸۰ کشور جهان گرد هم می‌آیند.

این رویداد بین المللی در پوتراجایای مالزی برگزار می‌شود. برنامه های این همایش شامل سخنرانی‌ها، مراسم اهدای جوایز (اندرسن، آساهی، Iread و الواح افتخار) است. همچنین نشست‌ها و پنل‌های گفت وگو، قصه گویی و کارگاه های متنوع در این همایش برگزار می شود.

در خلال این همایش، مجمع عمومی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان با حضور نمایندگانی از کشورهای عضو برگزار می شود. همچنین هیات مدیره و رئیس هیات داوران جایزه اندرسن و بازرس IBBY برای دو سال آینده نیز انتخاب خواهند شد.

شورای کتاب کودک نیز به عنوان شعبه ملی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) ایران، در این مجمع و انتخابات نماینده خواهد داشت.

در همایش ادبیات کودکان مالزی بیست سخنرانی اصلی (سه ایرانی) و تعداد قابل توجهی ارائه مقاله و پوستر ارائه می‌شود.

زهره قایینی برنده جایزه ۲۰۲۲ IREED برای دریافت جایزه و ایراد سخنرانی در مورد فعالیت‌های ترویجی‌اش برای شرکت در همایش دعوت شده است.

همچنین حسین شیخ رضایی در مورد «قدرت داستان در آموزش علوم» و علی بوذری در مورد «قدرت تصاویر در روایت صلح» در این همایش جهانی سخنرانی خواهند کرد.

, , , , ,
تلاش برای تولید اولین واکسن کرونای کودکان در ایران
آلودگی هوا بر رشد مغزی نوزادان تاثیر می گذارد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.