هفته دوستی کودکان ایران و بوسنی‌هرزگوین در سارایوو برگزار می‌شود

هفته دوستی کودکان ایران و بوسنی‌هرزگوین از 16 تا 19 آبان‌ماه در مرکز بین‌المللی کودکان و نوجوانان سارایوو برگزار می‌شود.

هفته دوستی کودکان ایران و بوسنی‌هرزگوین

 

هفته دوستی کودکان ایران و بوسنی‌هرزگوین

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، بر اساس اعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با تلاش رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی‌هرزگوین، مرکز بین‌المللی کودکان و نوجوانان سارایوو، کالج فارسی- بوسنیایی و دفتر نمایندگی صدا و سیما در سارایوو، هفته دوستی کودکان به‌ مدت چهار روز 7 تا 10 نوامبر 2022 در سارایوو برگزار می‌شود.

کارگاه آشنایی با قصه‌های ایرانی، نمایشگاه نقاشی ک‍و‌دکان بر اساس نمایشنامه‌های ایرانی، کارگاه فیلم کوتاه ایرانی و مسابقه در سه حوزه کاردستی، نقاشی و ساخت انیمیشن مجموعه برنامه‌های هفته دوستی کود‌ک‍ان ای‍ر‌ان و ب‍وسنی‌هرزگوین اعلام شده است.

همچنین دانش‌آموزان مقطع ابتدایی کالج‌فارسی- بوسنیایی بر اساس نمایشنامه‌های ایرانی تئاترهای کودک را اجرا خواهند کرد و خانم «سنکا بشلیچ» مترجم 13اثر کودک از زبان فارسی به بوسنیایی، کارگاه قصه‌گویی برای کودکان برگزار می‌کند.

نمایش فیلم‌های کوتاه ایرانی و گفتگوی دانش آموزان پیرامون مضامین اخلاقی آن‌ها از دیگر برنامه‌های کارگاهی پیش بینی شده است.

برگزاری نمایشگاه نقاشی کودکان ایرانی و عروسک‌های لباس اقوام ایران و معرفی آثار برگزیده نقاشی کودکان ایرانی در جشنواره‌های مختلف با مضمون نمایش فرهنگ مردم کشورمان در کنار عروسک‌های لباس اقوام ایرانی از دیگر بخش‌های این رویداد فرهنگی خواهد بود.

نمایش چهار اثر برتر سینمای ایران در حوزه کودکان در چهار شب متوالی از دیگر برنامه‌های هفته دو‌ستی کودکان ایران و بوسنی‌هرزگوین اعلام شده است.

 

انتهای پیام//

, , , ,
هشدار بیش از ۵۹۰ متخصص کودکان در واکنش به رفتار ناصحیح با کودکان و نوجوانان کشور
ریسک بیشتر اختلال رشد عصبی در کودکان مبتلا به HIV

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.