نیمی ازمادران کودکان اوتیسم، به افسردگی مبتلا هستند

تحقیقات و یافته های محققان حکایت از آن دارد که نیمی از مادران کودکان مبتلا به اوتیسم از علائم افسردگی رنج می برند. اما نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که این موضوع نمی تواند خطرات و مشکلات رفتاری را برای فرزندانشان افزایش دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از مدیسن نت، «دانیل روبینوف»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا، گفت: «در تحقیقات ما مشاهده نشد که علائم افسردگی مادر، مشکلات رفتاری بیشتری را در کودکان ایجاد کند. این برای ما بسیار جالب بود، به ویژه در خانواده‌هایی که دارای فرزند مبتلا به اوتیسم هستند.»

دکتردانیل روبینوف توضیح داد: «دلیل آن این است که مادران کودکان مبتلا به اوتیسم تحت سرزنش و گناه و انگ زیادی در مورد تشخیص کودک قرار می‌گیرند. نگرانی در مورد اینکه “من چه کاری کردم که فرزندم مبتلا به بیماری شده است؟ ” یا “نقش من در این امر چیست؟ “. بنابراین ما واقعاً می‌خواستیم در اینجا تأکید کنیم که سلامت روان مادر و کودک به یکدیگر مرتبط هستند. اما حتی در این شرایط ، داشتن مادری که با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کند، لزوماً به مشکلات رفتاری بیشتر در طول زمان منجر نمی‌شود.»

وی گفت: یافته های  نشان داد۵۰ درصد از مادران کودکان مبتلا به اوتیسم سطوح بالایی از علائم افسردگی را در یک دوره ۱۸ ماهه داشتند. اما این رقم برای مادرانی که فرزندان آنها اوتیسم نداشتند بین ۶ تا ۱۳ درصد بود.

روبینوف در ادامه می‌افزاید: «بسیاری از درمان‌ها یا مداخلات ما برای مشکلات رفتاری کودکان بر روی کودک یا بر والدین متمرکز هستند، که هر دوی آنها قطعاً بسیار مهم هستند. اما جدا از آن، فکر می‌کنم ما واقعاً باید به سلامت روان در سطح خانواده فکر کنیم که چگونه از همه اعضای خانواده حمایت می‌کنیم.»

 

, , ,
تولید محتوا به نوجوانان اعتماد به نفس می‌دهد
مهلت و شیوه ارسال آثار به دومین جشنواره فرفره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.