برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در استان قزوین

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین از برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان این استان خبر داد.

شعار امسال هفته کتاب؛ «ما همانیم که می‎خوانیم»

 

کتاب کودک و نوجوانبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، سید علی اکبر موسوی با اشاره به هفته کتاب و کتاب‌خوانی، اظهار کرد:

به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان استان در مجتمع فرهنگی و هنری کانون قزوین برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین با اشاره به شعار امسال هفته کتاب «ما همانیم که می‎خوانیم» یکی از اهداف برپایی این نمایشگاه را ایجاد فرصت مناسب برای خانواده‌های استان برای شناسایی و انتخاب کتاب‌های خوب و مناسب برای کودکان و نوجوانان دانست.

موسوی در ادامه کانون را در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی دارای نقش موثر و پیشینه داری عنوان کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین با اشاره به محوریت و جایگاه ویژه کتاب و کتاب‌خوانی در فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی کانون، با تاکید بر اهمیت انس با کتاب از دوران کودکی، گفت:

برپایی این نمایشگاه زمینه ساز توجه بیشتر خانواده‌ها به اهمیت کتاب و جلب افکار عمومی به اهمیت افزودن کتاب به سبد خرید خانواده برای ارتقای آگاهی و فرهنگ در جامعه است.

وی در ادامه افزود:

با هماهنگی با مدارس امکان بازدید دانش‌آموزان از این نمایشگاه فراهم شده تا کودکان و نوجوانان بتوانند برحسب سلیقه و علایق خود کتاب تهیه کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین با اشاره به این‌که کتاب‌های این نمایشگاه با تخفیف حداقل ۱۵ درصدی در دسترس بازدیدکنندگان قرار گرفته است، اظهار کرد:

تاریخ برگزاری این نمایشگاه از ۲۴ تا ۳۰ آبان ساعت ۹ تا ۲۰ است.

 

شایان ذکر است، در هفته کتاب و کتاب‌خوانی امسال نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، انجمن فرهنگی ناشران استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اتوبوس‎رانی استان در مجتمع فرهنگی و هنری کانون استان قزوین واقع در شهرک کوثر برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام//

, , ,
نمایشنامه خوانی پهلوان دختر در تالار هنر
معرفی برگزیدگان ۸ شاخه هنری در جشنواره «نوجوونیم»

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.