نشست های تخصصی در هفته ملی کودک

همزمان با هفته ملی کودک هفت نشست تخصصی با موضوع‌های مرتبط با کودکان و نوجوانان در کانون پرورش فکری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از کانون پرورش فکری، از روز اول هفته ملی کودک نشست‌های تخصصی در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

 نشست های تخصصی در هفته ملی کودکاولین نشست با موضوع «زندگی در دنیای متاورس «فرصت‌ها و تهدیدها» با حضور هومن اهرامی، دکترای مدیریت فناوری اطلاعات و مدیرکل توسعه رصد و پایش فضای مجازی کشور روز شنبه ۱۶ مهر ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار می‌شود.

نشست بعدی در روز یک‌شنبه ۱۷ مهر ساعت ۱۰ تا ۱۲ با موضوع «کودک و نوجوان و رسانه» و با حضور سعید مدرسی مدیر موسسه تربیت رسانه‌ای باران و دانش‌آموخته دکتری علوم تربیتی گرایش فلسفه تعلیم و تربیت برگزار خواهد شد.

سومین روز از هفته ملی کودک نیز با نشستی با عنوان «کودک و نوجوان و توسعه پایدار از منظر ابعاد اقتصادی و با حضور مهدی طغیانی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان روز دوشنبه ۱۸ مهر ساعت  ۱۰ تا ۱۲ ادامه پیدا می‌کند.

همچنین چهارمین نشست تخصصی با حضور رضا پورحسین عضو هیات علمی دانشگاه تهران، محمد لسانی کارشناس رسانه، منتقد و تحلیلگر و پژوهشگر و سجاد اسم‌حسینی مدیرمسئول و صاحب امتیاز «کودک پرس» روز سه‌شنبه ۱۹ مهر ساعت ۱۰ تا ۱۲ به موضوع «کودک و نوجوان و سازندگی تمدنی» می‌پردازد.

در همین روز نشست تخصصی «بیداری آوایی و آموزش الفبا» با حضور مریم‌السادات یحیی‌زاده‌واقفی دکتری مدیریت آموزشی و پژوهشگر و نسیم یوسفی نویسنده، پژوهشگر و مروج کتاب‌خوانی از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ در کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری برگزار می‌شود. علاقه‌مندان همچنین می‌توانند از طریق لینک https://live.kpf.ir/ch/lib در این نشست شرکت کنند.

برگزاری  نشست های فراسو

مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون نیز برگزارکننده دو نشست تخصصی با عنوان فراسو در هفته ملی کودک است. بر این اساس در روز سه‌شنبه ۱۹ مهر، نشست تخصصی دیگری با عنوان «تأثیر و نقش کتابخانه و مربی در شکل‌گیری هویت ملی کودک» از سوی علی‌اکبر زین‌العابدین نویسنده، پژوهشگر و روانشناس؛ فروغ‌السادات شایگان، نویسنده، پژوهشگر و کبری بابایی کارشناس ادبی، شاعر و نویسنده ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزار می‌شود.

موضوع آخرین نشست تخصصی هفته ملی کودک نیز «تأثیر و نقش هنر و ادبیات در پرورش خلاقیت کودک» است. این نشست با حضور اردشیر پژوهشی پژوهشگر، مدرس دانشگاه هنر؛ نگین صدری‌زاده کارشناس ادبی نویسنده و پژوهشگر و فرزانه رحمانی کارشناس ادبی، نویسنده و پژوهشگر روز چهارشنبه ۲۰ مهر ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزار خواهد شد.

شرکت در نشست‌های تخصصی هفته ملی کودک برای عموم آزاد است. علاقه‌مندان برای حضور در این نشست‌ها می‌توانند از طریق لینک https://live.kpf.ir/ch/koodak و با گزینه‌ی مهمان، وارد شوند.

ویژه‌برنامه‌های هفته ملی کودک از ۱۶ تا ۲۲ مهر ۱۴۰۱ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران و دیگر مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور برگزار می‌شود.

, , ,
راهکارهای مقابله با تاثیرات اخبار خشونت بار در کودکان
تزریق واکسن کووید-۱۹ فایزر برای نوزادان شش ماهه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.