مهلت و شیوه ارسال آثار به دومین جشنواره فرفره

مهلت و شیوه ارسال آثار به دومین جشنواره فرهنگی‌هنری فرفره «کودکان و مقابله با مخاطره‌ها و بحران‌ها» در دو بخش نقاشی و داستان‌کوتاه اعلام شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از دبیرخانه جشنواره فرفره، علاقه‌مندان شرکت در دومین جشنواره فرهنگی‌هنری فرفره «کودکان و مقابله با مخاطره‌ها و بحران‌ها» تا ۲۱مهر‌ماه۱۴۰۱ مصادف با روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی، فرصت دارند نسبت به ثبت اطلاعات و ارسال آثار خود در دو بخش نقاشی و داستان‌کوتاه اقدام کنند.

بر این اساس شرکت‌کنندگان با توجه به رده سنی اعلام شده در بخش نقاشی (۴ تا ۱۸سال) و داستان کوتاه (۷ تا ۱۸سال) می‌توانند با انتخاب یکی از موضوعات اعلام شده، آثار خود را با مراجعه به سایت جشنواره به نشانیhttp://capf.ir بارگذاری کنند.

لازم به ذکر است امکان شرکت در هر دو بخش نقاشی و داستان‌کوتاه وجود دارد.

کودکان و مقابله با مخاطره‌ها و بحران‌ها

جشنواره فرهنگی‌هنری فرفره با هدف آموزش، لزوم توجه و آگاهی بخشی نسبت به موضوعات روز جامعه، سبک زندگی، تغییرات محیطی، بحران‌ها و تاثیر آن بر کودکان و نوجوان برگزار می‌شود.

این جشنواره در دومین دوره، محوریت موضوعی خود را به ترویج و آموزش مفهوم آمادگی در مخاطرات و بحران‌ها اختصاص داده و موارد زیر را به عنوان موضوعات اصلی برگزیده است.

1- آمادگی در برابر بلایای طبیعی: سیل، زلزله و…

2- آمادگی در بحران و بلایای انسان ساخت: تصادفات، جنگ و فروریختن ساختمان‌ها و…

3- آمادگی در بحران‌های سلامتی: همه‌گیری کووید ۱۹(کرونا)، آبله، وبا، آنفولانزا و…

4- آمادگی در بحران تغییرات اقلیمی: خشکسالی، پدیده گرد و غبار، گرمایش زمین، کم آبی…

بررسی بر اساس رده‌بندی سنی و سبک اثر

در بخش داستان‌کوتاه شرکت‌کنندگان (۷ تا ۱۸سال) می‌توانند حداکثر دو اثر ارسال کنند. داستان‌های نوشته شده باید در قالب فایل word با فونت BNazanin، سایز ۱۴، حداکثر ۱۵۰۰ کلمه در سایت بارگزاری شود.

در بخش نقاشی نیز هر شرکت ‌کننده (۴ تا ۱۸سال) می‌تواند حداکثر با سه اثر در جشنواره شرکت کند. تکنیک نقاشی آزاد است و باید در ابعاد A4 ترسیم گردد. نقاشی‌ها نباید دارای پاسپارتو و قاب باشند و شرکت‌کنندگان باید عکس اثر (نقاشی) خود را با کیفیت مناسب بر روی سایت جشنواره بارگذاری کنند.

همانند اولین جشنواره فرفره، آثار ارسالی بر اساس رده‌بندی سنی و سبک اثر توسط هیئت داوران تفکیک و مورد بررسی قرار خواهند گرفت. به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.

این جشنواره توسط باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو_ایران و ماهنامه «قلک» و با همکاری «دپارتمان علم و فناوری» و کمیته ارتباطات بحران و ریسک باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو ایران، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و رادیو بحران برگزار می‌شود.

, , ,
نیمی ازمادران کودکان اوتیسم، به افسردگی مبتلا هستند
100عنوان کتاب در حوزه اوتیسم و ناتوانی های جسمی در فرهنگسرای سلامت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.