پیش دبستانی ها و مهدکودک ها، کودکستان می شوند

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک گفت: هم کودکستان ها و هم مربی های کودکستان ها رتبه بندی کیفی خواهند شد.  پیش دبستانی و مهدکودک ها نیز از این به بعد کودکستان می شوند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از رکنا، مجتبی همتی فر، رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک در رابطه با مهم ترین برنامه های این سازمان در سال تحصیلی پیش رو گفت: گام نخست، فعال کردن و ساماندهی کودکستان ها است. قرار بر این است که کودکستان ها فعال تر از گذشته شوند.

رویکرد تربیتی ما در این دوره سنی، بازی محور است؛ لذا شرایط به گونه ای ایجاب می کند که آموزش ها به صورت حضوری پیگیری شود. البته شرایط کشور قابل پیش بینی نیست و ما تابع تصمیم تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

وی گفت: در نظر گرفتن تمام شرایط کرونا یی، در شیوه نامه ای که برای سال تحصیلی جدید آماده خواهد شد، در نظر گرفته می شود. حتی اگر شرایط به نحوی باشد که آموزش به صورت غیر حضوری شود. این موضوع قطعا در شهریه تاثیر چندانی نخواهد داشت.

سال تحصیلی جدید و رتبه بندی کودکستان ها 

همتی فر در ادامه بیان کرد: کل مجموعه پیش دبستانی و مهدکودک ها از این به بعد با عنوان کودکستان فعالیت می کنند. قبلا مهدکودک هایی بودند که از سازمان بهزیستی کشور مجوز می گرفتند.

همچنین مهدهای روستایی و مهدهای شهری و پیش دبستانی ها، زیر نظر وزارت آموزش و پرورش هم فعالیت می کردند.

برخی مجموعه ها هم از مراکز دیگری مجوزهای متفرقه می گرفتند که رتبه بندی نداشتند.

بنا بر اساس نامه، مکلف هستیم بعد از اینکه ساماندهی ها برای سال تحصیلی جدید انجام شد، وارد مرحله رتبه بندی کودکستان ها شویم.

این نظام رتبه بندی قرار است با نگاه آسیب شناسانه به گذشته پیگیری شود و صرفا شاخص های فیزیکی مد نظر قرار نگیرد. قرار بر این است به آنچه در کیفیت تربیت موثر است توجه شود.

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک گفت: مربی ها نیز گواهی های درجه بندی شده خواهند گرفت و امکان رشد پیدا می کردند.

, , ,
فراخوان نخستین جشنواره ادبی هنری «عکس‌نگار»
«ده سالگی» کانون آماده نمایش شد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.