مهدهای کودک‌ تا سقف ۴۰ درصد مجاز به افزایش شهریه هستند

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت گفت: چه مهدکودک‌ها چه پیش دبستانی‌ها می‌توانند تا سقف ۴۰ درصد شهریه خود را افزایش دهند.

شهریه مصوب مهد‌های کودک 

 

افزایش شهریهبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، مجتبی همتی‌فر در خصوص افزایش شهریه مهدهای کودک، اظهار کرد:

شهریه مصوب مهد‌های کودک طبق قاعده‌ای که شورا‌های برنامه ریزی و نظارت مهد کودک استان‌ها در شهریور ابلاغ کردند چه مهدکودک‌ها چه پیش دبستانی‌ها تا سقف ۴۰ درصد می‌توانند افزایش دهند.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت در ادامه افزود:

این افزایش به تشخیص نظارت برنامه ریزی کودک استان دارد که تک به تک تغییر می‌کند که پیشنهاد و بررسی می‌کند و افزایش مجموع هزینه‌های تورمی که پوشش دهند به کودکستان‌ها اعلام می‌شود و آنان موظف هستند شهریه مصوب را نصب کنند و به اطلاع والدین برسانند و بیش از آن حق دریافت اضافه را ندارند.

وی با اشاره به صدور مجوز مهدکودک‌ها و کودکستان‌ها، گفت:

هنوز مهدکودک‌ها و کودکستان‌ها طبقه‌بندی نشدند چون ما الان در مرحله تطبیق مجوزها هستیم پیش از این بخشی از مجوزها را سازمان بهزیستی کشور صادر می‌کرد بخشی نیز در آموزش و پرورش صادر می‌شد و برخی نهادها هم به صورت غیرموجه مجوز صادر کردند که ما در مرحله سامان بخشی به این مجوزها هستیم و همه مراکز مجوزهایشان باید با استاندارد جدید تطبیق داده شود که این توسط هیئت امنای سازمان ابلاغ شد.

همتی‌فر در ادامه افزود:

سامانه‌ای به صورت الکترونیک به صورت یک ماه است که طراحی شده و استان به استان دارند ثبت نام می‌کنند و بعد از آن تطبیق مجوز و تاسیس و فعالیت اتفاق می‌افتد پس از آن اطلاعات موجود را در یک سامانه یکپارچه اطلاعات جمع‌آوری و ثبت می‌کنیم.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت خطاب به مههای کودک، گفت:

هیچ مهدکودکی نمی‌تواند به نام اینکه جزو رتبه یک است شهریه بیشتری از آنچه مصوب شده دریافت کند زیرا افزایش شهریه‌ها بر اساس شهریه پایه است که در پایه سال قبل خودبه خود رتبه ، کیفیت و همه مولفه‌ها لحاظ شده بود که همه آن‌ها اعمال خواهد شد. گام بعدی ما زیرساخت‌های قانونی است، نظام نظارت کودکستان‌ها اعمال خواهد شد.

 

انتهای پیام//

, , , , ,
تمامی مقاطع تحصیلی استان البرز برای چهارشنبه تعطیل و غیرحضوری شدند
به کما رفتن کودک ۵ ساله و مرگ یک هوادار در جشن استقبال از تیم ملی آرژانتین

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.