مشاور وزیر: حفاظت و صیانت از دانش آموزان در اولویت اول است

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور تشکل ‎ها تاکید کرد: حفاظت و صیانت از دانش آموزان اولویت اصلی است و لازم است روش گفتگو و تبیین و اقناع را مد نظر داشته باشیم و در این مسیر با محبت و سعه صدر و صبوری رفتار کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، هاشمی نکو در محل باشگاه فرهنگیان تبریز در نشستی با حضور روسای ستادی اداره کل گفت: حرکت دستگاه تعلیم و تربیت در حال حاضر باید به سمت فعالیت‎ های تربیتی باشد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مدل تربیتی تک بعدی مدنظر نیست. طبق تاکید سند تحول بنیادین تربیت چند ساحتی در دستورکار قرار دارد.

وی با مطرح کردن تربیت اعتقادی به عنوان زیربنا، افزود: مدرسه ‎ای موفق است که به تمامی ابعاد تربیت توجه نماید.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سابقه فرهنگی و تاریخی آذربایجان شرقی، گفت: انتظار می ‎رود این استان در زمینه اجرای ساحت‎ های تربیتی،  الگوهای تربیتی خوبی را به کشور معرفی کند تا شاهد رشد کیفی بیشتری باشیم.

هاشمی نکو افزود: اثرگذاری در تربیت نیاز به برنامه ‎ریزی و ممارست در کار دارد و چاشنی آن محبت و تحمل است.

پیشگیری از تکرار بحران

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور تشکل ها در نشست با تشکل‎ های انقلابی استان آذربایجان شرقی گفت: حرکت آموزش و پرورش باید در راستای پیشگیری از تکرار بحران باشد.

هاشمی نکو در جلسه تشکل‎ های انقلابی استان آذربايجان شرقي بر اهمیت تشكل ها تاكيد كرد. وی گفت: صدور ابلاغ مشاور وزیر در امور تشکل‎ ها نشان از اهميت تشكل ها است. با نیروهای مجربی که در تشکل های فرهنگیان وجود دارد این اقشار می ‎توانند نقش اتاق های فکر را برای آموزش و پرورش ایفا نمایند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: نظام سلطه رسانه‎ ای دشمن مشغول کوچک نمایی خدمات ارائه شده و بزرگ نمایی نقائص است. باید مراقب بود ناخواسته در زمین دشمن بازی نکنیم.

وی یادآور شد: رتبه بندی از افتخارات دولت سیزدهم است که با پی‎گیری وزارت آموزش و پرورش به سرانجام رسید. این کاری است که در ده سال گذشته روی زمین گذاشته شده بود. انشاالله به زودی با اتمام کار بررسی ‎ها، احکام صادر خواهد شد.

هاشمی نکو ادامه داد: بیمه تکمیلی فرهنگیان در دولت سیزدهم بهبود خوبی پیدا کرده و موارد خوبی در حمایت فرهنگیان به آن افزوده شده است.

وي تاکید کرد: باید در آموزش و پرورش به سمت پیشگیری و برنامه ریزی برای جلوگیری از تکرار بحرا ن‎ ها حرکت کنیم.

, ,
دوازدهمین همایش ملی روانپزشکی کودک و نوجوان در اصفهان برگزار می شود
اردبیل میزبان دومین همایش ملی روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.