ضرورت مناسب‌سازی مشاغل برای افراد دارای معلولیت

رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه نشست تخصصی مدیران ارشد این سازمان بر ضرورت مناسب‌سازی مشاغل برای افراد دارای معلولیت تاکید کرد.

 

حضور موثر افراد دارای معلولیت در صحنه اشتغال

 

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، علی محمد قادری در حاشیه نشست علمی ـ تخصصی مدیران ارشد ستادی و استانی سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری آزنیک در خصوص برنامه‌های اشتغال‌زایی بهزیستی برای افراد با نیازهای ویژه، اظهار کرد:
ما از حیث سهم بری خود و از تبصره 16 و تبصره 18 قانون بودجه تکلیف داریم تا بتوانیم تهسیل‌گری اشتغال را انجام دهیم و کمک بکنیم که برای عزیزان هدایت شغلی اتفاق بیافتد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه افزود:
سازمان بهزیستی اقدامات بسیار خوبی را انجام داده و در سال گذشته در جذب تبصره 18، دستگاه اول کشور شناخته شده است، اما باید توجه داشت که موضوع شغل صرفا مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست و همه دستگاه‌ها باید کمک کنند. اولا 3 درصد جذب استخدامی خود را باید رعایت کنند و ثانیا تسهیل‌گری بکنند چراکه این که افراد دارای معلولیت علی رغم توانمندی‌هایی زیادی که دارند اما محدودیت‌هایی دارند و آن شغل مورد نظر باید مناسب‌سازی شود. انشالله در تصویب بودجه سال آینده در مقوله اشتغال، ما شاهد این باشیم که بتوانیم مصوبه‌ای را برای مناسب‌سازی مشاغل کشور برای حضور مناسب افراد دارای معلولیت داشته باشیم.
وی در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ساخت مسکن مددجویان بهزیستی با قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه، گفت:
سازمان بهزیستی موضوع توانمندسازی را به جدیت دنبال می‌کند. یکی از ارکان موضوع توانمندسازی، ساخت مسکن است؛ اگرچه ما مسکن ساز نیستیم و وزارت راه و شهرسازی وظیفه تسهیل‌گری در ساخت و ساز حوزه مسکن را دارد، اما ما اداره‌ و دبیرخانه‌ای را داریم که این کار را چندین سال است انجام می‌دهند. خدا رو شکر بهزیستی در حوزه تعمیر مسکن و کمک به تامین مسکن افرادی که محدودیت دارند و دارای معلولیت هستند سازمانی پیشرو است. تفاهم نامه‌ای که در این نشست منعقد شد نیز به این موضوع کمک می‌کند که منازلی که در مناطق محروم و دورافتاده کشور هست مناسب‌سازی شوند و کمک می‌کند که امر مسکن بخشی در کشور تسریع شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان با اشاره به افراد جامعه هدف سازمان بهزیستی، اظهار کرد:
افرادی که جامعه هدف سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند با ظرفیتی که در این دولت ایجاد شد، اولا آن آورده اولیه 40 میلیون تومانی که برای ثبت نام باید پرداخت می‌کردند را الان پرداخت نمی‌کنند، ثانیا بر اساس مصوبه‌ای که من شنیدم در شورای عالی مسکن مطرح است در حقیقت کارمزدی که حدود 18 درصد بوده به حدود 5 درصد تقلیل پیدا می‌کند و این یک کمک موثری است که انشالله جامعه هدف سازمان‌های حمایتی بتوانند با سرعت بیشتری صاحب منزل شوند.

 

انتهای پیام//
جداسازی و سامان‌دهی کودکان کار غیرایرانی دشوار است
کودکان قد بلند بیشتر از سایرین در معرض چاقی هستند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.