مسلح کردن معلمان مدارس و مهدکودک‌ها در آمریکا

نیویورک تایمز در مطلبی با اشاره به تداوم خشونت های مرگبار در مدارس آمریکا از تصویب یک قانون جدید در این باره خبر داد. این قانون در برخی ایالت‌های این کشور برای مسلح کردن معلمان اجازه می دهد. روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به بررسی زوایای گوناگون این قانون پرداخته است.

آموزش حمل اسلحه برای معلمان آمریکا
آموزش حمل اسلحه به معلمان آمریکا

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از ایرنا، با تداوم حملات مرگبار در مدارس آمریکا، شمار بیشتری از کارکنان مدرسه به منظور مقابله با تیراندازی ها در مدارس به سلاح مجهز می شوند. برای مثال براساس یک قانون جدید جنجالی در ایالت اوهایو، تنها ۲۴ ساعت آموزش برای مجوز حمل سلاح معلم و کادر آموزشی کفایت می کند.

قفسه کتاب سنگری برای حملات احتمالی

این روزنامه آمریکایی می نویسد: از زمان حمله مسلحانه در تگزاس که ۱۹ کودک و دو معلم کشته شدند، احساس ناامیدی فزاینده ای بر معلمان مستولی شده است. یک معلم مهدکودک در اوهایو به نیویورک تایمز توضیح می دهد که چگونه تاکنون هر کاری که از دستش برآمده برای دفاع  انجام داده است. او قفسه کتاب کلاسش را نشان می دهد و می گوید از آن در شرایط حملات احتمالی به عنوان سنگر استفاده می کند. وی درون سطل زباله نیز وسائل اضطراری نگه می دارد.

این معلم ، تیراندازی مرگبار تگزاس را از جمله حملاتی می داند که به معلمان بیش از پیش حس درماندگی می دهد. وی با بیان اینکه تنها راه مقابله با تیراندازی ها، مسلح شدن است از ایجاد شرایط برای آموزش کار با اسلحه دفاع می کند.

حق حمل اسلحه در 29 ایالت آمریکا 

نیویورک تایمز در این مطلب یادآور می شود یک دهه پیش، حمل اسلحه برای کارمندان مدرسه موضوع فراگیری نبوده است. اما هم اکنون و در پی حوادث سریالی مرگبار در مدارس، این راهبرد به تنها گزینه پیش رو بدل شده است.

در حال حاضر دستکم ۲۹ ایالت آمریکا به افراد غیر از پلیس یا مقامات امنیتی اجازه حمل اسلحه می دهند. براساس آخرین آماری که در سال۲۰۱۸ به ثبت رسیده، معلمان ۲.۶ درصد مدارس دولتی آمریکا مسلح بودند. هرچند با توجه به شرایط کنونی این رقم بی تردید افزایش یافته است.

بیشتر معلم ها نمی خواهند مسلح باشند

در هفته‌های پس از تیراندازی “یوولد” در اوهایو، یک قانون جدید ایالتی، حمل اسلحه را برای معلمان و سایر کارکنان مدرسه آسان‌تر کرد. (حادثه ای در خرداد سال جاری که یک نوجوان  به روی کودکان یک دبستان ابتدایی آتش گشود و ۱۹ کودک و ۲ معلم را کشت). این قانون با مخالفت شدید دموکرات‌ها، پلیس، اتحادیه‌های معلمان و حامیان کنترل اسلحه روبرو شده است. اما نظرسنجی ها نیز حاکی از آن دارد که اکثریت قریب به اتفاق معلمان نمی خواهند مسلح باشند.

«مایکل واینمن» مدیر امور سازمان ائتلافی پلیس اوهایو، بزرگ ترین سازمان مجری قانون در این ایالت، قانون جدید را ظالمانه می داند. او می گوید افسران پلیس برای مجوز حمل سلاح باید ۷۰۰ ساعت آموزش ببینند. اما در قانون جدید آموزش حمل سلاح برای معلمان و کادر آموزشی فقط ۲۴ ساعت است.

فعالیت بنیاد حامیان حق حمل اسلحه در کنار یک گروه بزرگ لابی سلاح 

گزارش ها حاکی ازآن است، آموزش کار با اسلحه از ایالت اوهایو تا اوکلاهاما توسط بنیاد یک سازمان متمم دوم (یک سازمان غیردولتی و حامیان حق حمل اسلحه) انجام می گیرد. این بنیاد در کنار یک گروه بزرگ لابی اسلحه در اوهایو فعالیت دارد. آمار و ارقام نشان می دهد در دهه گذشته، این بنیاد بیش از یک میلیون دلار برای آموزش دستکم دو هزار و ۶۰ مربی هزینه کرده است.

رویکرد این سازمان غیردولتی این است که تنها راه برای توقف یک مرد شرور مسلح، وجود یک مرد خوب مسلح است. فلسفه آنها این است که نجات جان افراد در جریان تیراندازی مدارس مستلزم سرعت بالاست و مدارس نمی توانند منتظر پلیس باشند.

این روزنامه آمریکایی در ادامه مطلب خود یادآور می شود که در سال ۲۰۱۲ در یک مدرسه ابتدایی در نیوتاون، نخستین تماس با پلیس پس از نزدیک به پنج دقیقه برقرار شد.  افسران پلیس کمتر از چهار دقیقه بعد به مدرسه رسیدند. اما در همان زمان اندک، ۲۰ کودک و ۶ بزرگسال کشته شدند.

در حادثه اخیر یوولد، پلیس بیش از یک ساعت بعد به محل تیراندازی رسیده است.  فرد مسلح در سه دقیقه اول بیش از ۱۰۰ گلوله شلیک کرده است.

مهاجمان مسلح نوجوانانی هستند که در بحران خودکشی قرار دارند

نیویورک تایمز با توجه به برآوردهای انجام گرفته تشریح می کند که مردان مهاجم مسلح که مدارس را هدف قرار می دهند، اغلب نوجوانانی هستند که در بحران خودکشی قرار دارند. لذا به نظر می رسد بهترین راه حل در گام نخست، پیگیری دانش آموزان در سنین بحرانی و حمایت از سلامت روان و شناسایی کودکانی است که احتمال دارد در آینده نزدیک به تهدید بدل شوند.

این روزنامه در پایان با تاکید بر لزوم بازنگری قوانین حمل سلاح می افزاید، بیشتر تیراندازی‌های دسته جمعی زمانی پایان می‌یابد که مرد مسلح مهاجم هدف اصابت گلوله پلیس قرار ‌گیرد، تسلیم شود، در اثر خودکشی بمیرد و یا از صحنه فرار کند.

هرچند برخی دیگر از تحلیلگران تاکید دارند با توجه به حساسیت موضوع حمل سلاح و نیاز به بررسی دقیق تر، نمی توان در برابر موج فزاینده تیراندازی های مرگبار در مدارس ساکت نشست و در نخستین مرحله باید شرایط را برای آموزش کار با اسلحه معلمان فراهم کرد.

, ,
خواب کمتر از ۹ ساعت بر رشد مغزی کودکان اثر منفی دارد
تست گریم بازیگران نمایش کودکانه به سبک ایتالیایی شروع شد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.