مسابقه ادبی تهران به روایت دختران

مسابقه ادبی «تهران به روایت دختران» با محوریت «تهرانِ خانواده» ویژه دختران نوجوان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیل خبری آزنیک ، اداره‌کل امور بانوان شهرداری تهران با هدف شناخت و فهم دغدغه‌ها و نیازهای دختران نوجوان و خانواده‌های کلانشهر تهران و به منظور برنامه‌ریزی برای این گروه سنی که شهروندان آینده پایتخت خواهند بود، اقدام به طراحی طرح «بورسیه نویسندگان نوجوان» کرده است.

طرح «بورسیه نویسندگان نوجوان»ذیل عنوان مجموعه پروژه‌های «تهرانِ خانواده» قرار دارد. طرح فوق در نظر داردبه کشف و پرورش استعدادهای ادبی در میان دختران نوجوان تهرانی بپردازد. همچنین طرح «بورسیه نویسندگان نوجوان» به ارزیابی و تحلیل وضعیت موجود زندگی دختران و خانواده‌ها در کلانشهر تهران خواهد پرداخت. این مهم از طریق خلق روایت به قلم دختران شهر تهران در این مسابقه رقم خواهد خورد.

«طرح بورسیه نویسندگان نوجوان» که با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین امور زنان وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود، طرحی سه مرحله‌ای است که در مرحله نخست نوجوانان علاقه‌مند به کار نویسندگی، می‌توانند با پر کردن فرم ثبت نام که حاوی نام، نام خانوادگی، سن، نشانی پستی و شماره تماس آنهاست به همراه سه اثر تألیفی خود، در این طرح مشارکت کنند.

افراد برگزیده مرحله اول، در کارگاه‌های آموزشی داستان‌نویسی شرکت خواهند کرد. منتخبین این بخش پس از شناسایی نقاط قوت و ضعف آثارشان و بر اساس علایق‌شان به ژانرهای مختلف، در کلاس‌های پیشرفته داستان‌نویسی که با حضور اساتید و پیشکسوتان برگزار خواهد شد، شرکت می‌کنند.

عضویت در باشگاه نویسندگان نوجوان

آثار برگزیده در قالب کتابی به چاپ خواهد رسید. همچنین همه شرکت‌کنندگانی که نسبت به ارسال آثار خود در این فراخوان مشارکت کرده‌اند، به عضویت باشگاه نویسندگان نوجوان در خواهند آمد.

دختران نوجوانان علاقه‌مند به داستان‌نویسی می‌توانند ۳ اثر خود را به همراه فرم شرکت در این رقابت ادبی، تا تاریخ ۱۰ شهریور به آدرس الکترونیکی tehranoffamily@gmail.com ارسال کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم شرکت در جشنواره به پایگاه اینترنتی https://farhangi.tehran.ir مراجعه یا با شماره تلفن ۲۲۹۰۹۹۲۴-۰۲۱ تماس بگیرند.

, , ,
«تُشک» با دوازده بازیگر کودک به جشنواره آمستردام هلند راه یافت
افسردگی پس از زایمان در مادران با سابقه خانوادگی بیماری روانی بیشتر است

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.