مرگ ۷۰ کودک به دلیل استفاده از یک دارو هندی

بر اساس اعلام کمیته بهداشت گامبیا، ۷۰ کودک در این کشور به دلیل استفاده از یک دارو هندی به نارسایی حاد کلیه مبتلا شده و جان خود را از دست دادند.

دارو های ساخت شرکت ام پی ال هند، عامل مرگ ۷۰ کودک در گامبیا!

 

مرگ ۷۰ کودک به دلیل استفاده از یک دارو هندیبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، یک کمیته پارلمانی در گامبیا اعلام کرد که شرکت داروسازی «ام پی ال» هند مسئوول مرگ حداقل ۷۰ کودک در این کشور است.

براساس گزارش سی جی تی ان، این کودکان از نارسایی حاد کلیوی جان خود را از دست داده‌اند. آن‌ها دارو‌های ساخت این شرکت را مصرف کرده‌اند. این کمیته پارلمانی از دولت گامبیا خواسته است که اقدامی قانونی را ضد این شرکت در نظر بگیرد.

در این حال این شرکت هندی اعلام کرده است که کارخانه خود را پس از آزمایش‌هایی که بر روی داروهایش انجام خواهد شد بازگشایی خواهد کرد. این شرکت اعلام کرده است که استاندارد‌های تولید دارو را رعایت کرده است و تولیدات آن هیچ آلودگی نداشته‌اند. این کارخانه پس از آنکه سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که دارو ساخت این شرکت حد بالایی از دی اتیلن گلیکول و اتیلن گلیکول داراست تعطیل شد.

این مواد سمی هستند و می‌توانند سبب آسیب حاد کلیوی شوند. دولت گامبیا خواهان اقدامی قانونی ضد این شرکت هندی به خاطر نقش آن در مرگ هفتاد کودک شده است. این موضوع در حالی روی می‌دهد که این شرکت اعلام کرده است که کارخانه خود را پس از تایید دولت هند بازگشایی می‌کند.

کمیته بهداشت ملی گامبیا در ۲۶ دسامبر اعلام کرد که تحقیقاتی را درباره مرگ این کودکان انجام خواهد داد. در این رابطه اقداماتی در هماهنگی با وزارت بهداشت گامبیا انجام شد. همچنین با والدین این کودکان گفتگو‌هایی انجام شد. کمیته به این نتیجه رسید که دارو‌های ساخت شرکت ام پی ال هند عامل مرگ این کودکان است. در نتیجه دولت گامبیا هرگونه اقدام لازم را برای جلوگیری از تکرار این موضوع به کار می‌گیرد.

 

انتهای پیام//

, , , , , , ,
به کما رفتن کودک ۵ ساله و مرگ یک هوادار در جشن استقبال از تیم ملی آرژانتین
احتمال ارائه لایحه «پلیس اطفال» به صحن مجلس تا پایان سال

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.