مدیر عامل بنیاد فارابی: سینمای کودک و نوجوان مهجور است

مدیر عامل بنیاد فارابی در سلسله نشست‌های جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان سینمای کودک و نوجوان را مهجور عنوان کرد.

سلسله نشست‌های جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان

 

سینمای کودک

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، سلسله نشست‌های جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با موضوع هم‌اندیشی فعالان حوزه رسانه و فضای مجازی برای ارتقای سینمای کودک و نوجوان عصر روز چهارشنبه ۴ آبان ماه ۱۴۰۱ در ساختمان شماره ۳ فارابی و با حضور فعالان این حوزه برگزار شد.

سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ضمن تشکر از پیشکسوتان عرصه کودکان و نوجوانان، اظهار کرد:

سینمای کودک و نوجوان سینمای مهجوری است و باید قدر اندک افرادی همچون وحید نیکخواه آزاد که در این حوزه هستند و دغدغه دارند را دانست.

جوادی در ادامه با اشاره به اهمیت سواد رسانه در حوزه کودکان و نوجوانان، گفت:

بخشی از حضور بچه‌ها به صورت فیزیکی و در مدرسه و منزل و اجتماع است، اما در این دوران بیشتر کودکان و خصوصا نوجوانان در فضای مجازی حضور مستمر دارند. جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان می‌تواند حلقه وصل اکوسیستم فعالان کودک و نوجوان باشد. جشنواره می‌تواند کل این اکوسیستم را کنار هم بنشاند و فضای گفتگویی را برای همه فعالان و دغدغه‌مندان فراهم کند.

جوادی درباره رده‌بندی سنی در فیلم‌های سینمایی، اظهار کرد:

رده‌بندی سنی در سینما خصوصا سینمای کودکان و نوجوانان از جمله موضوعاتی است که باید به آن پرداخت و جشنواره‌های بسیاری وجود دارند که این رده‌بندی سنی را رعایت و اجرا می‌کنند. باید رده‌بندی سنی برای فیلم‌های گروه‌های مختلف سنی از خردسال تا نوجوان انجام شود و از هر طرح درستی در رابطه با رده‌بندی سنی استقبال می‌کنیم.

دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان با تأکید بر استفاده از همه نظرات کارشناسی برای برگزاری این دوره از جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، بیان کرد:

بحث‌های زیادی پیش آمده بود که جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان به صورت دوسالانه برگزار شود و این پیشنهاد طرفدارانی هم داشت، اما مخالفان برگزاری دوسالانه جشنواره بسیار بودند و می‌گفتند که اگر چراغ جشنواره خاموش شود، سینمای کودک و نوجوان قطعا متضرر خواهد شد. دوستان ما در حوزه فیلمسازی کودک و نوجوان دغدغه‌مند هستند، اما نمی‌توان رفع همه مشکلات سینمای کودک را از این عزیزان انتظار داشت.

جوادی در ادامه درباره فیلمنامه‌های ارائه شده در حوزه کودک و نوجوان به فارابی، گفت:

اکثر فیلمنامه‌های ارائه شده با فضای فکری کودک و نوجوان امروز فاصله بسیاری دارند.

مدیر عامل بنیاد فارابی در پایان ضمن تاکید بر برگزاری این نوع هم‌اندیشی‌ها و جلسه‌ها، اظهار کرد:

باشگاه ملی سینمای کودک و نوجوان فارابی در قالب همین هم‌اندیشی‌ها با فعالان حوزه کودک و نوجوان برقرار شده و قرار است علاقه‌مندان و فعالان و دغدغه‌مندان این حوزه را به یکدیگر معرفی کند.

 

انتهای پیام//

, ,
برگزاری دومین همایش ملی روانشناسی بالینی کودک و نوجوان
سنین ۲ تا ۵ سال، شایع‌ترین زمان ابتلا به ناروایی طبیعی گفتار در کودکان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.