فیلوفیله کتابی برای کودکان و پدر و مادرها

کتاب «فیلوفیله» به نویسندگی و تصویرگری سمانه قاسمی از تازه‌ترین مجموعه کتاب‌های مرغک توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از ایرنا، کتاب فیلوفیله داستان روز تولد فیل کوچکی است که روز تولدش را به پدر و مادرش یادآوری می‌کند، تازه بعد از یادآوری این روز، پدر و مادر هر کاری را که دوست دارند، انجام می‌دهند. در این کتاب که با تصاویر پایانی‌اش تکمیل می‌شود، پدر و مادر همراه کودک رشد می‌کنند و پرورش می‌یابند.

کتاب فیلوفیله به نویسندگی و تصویرگری سمانه قاسمی با شمارگان ۲۵۰۰ نسخه در ۳۲ صفحه از سوی انتشارت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده‌است. این کتاب از مجموعه کتاب‌های مرغک به دبیری زهره پریرخ و برای گروه سنی نوباوه (بالای ۴ سال) است.

درباره نویسنده:

سمانه قاسمی

سمانه قاسمی متولد ۱۳۶۰ تصویرگر و نویسنده کتاب‌های کودکان است. او از کودکی علاقه زیادی به نقاشی و درست کردن کاردستی داشت. پیش از پایان دبیرستان اولین اثرش را با نشر جویا منتشر کرد. از دانشگاه تهران لیسانس گرافیک و از دانشگاه شیراز فوق لیسانس ادبیات کودک گرفت. از سال ۱۳۸۹ همکاری اش را با کانون پرورشی کودکان و نوجوانان برای طراحی و کتاب‌سازی خردسالان شروع کرد. او تلاش کرده است آثاری خلق کند که در آن‌ها کودکان با خلاقیت و ابتکار در شکل و ساختار کتاب مواجه شوند. کتاب‌های خودت پیدا کن، چرخ چرخ بچرخان، سیاه کوچولو سفید کوچولو، به به، مامان من می‌دانم و مامان من نمی‌دانم نمونه‌هایی از این آثاراند. او در حال حاضر مشغول همکاری با ناشران مختلف کودک و نوشتن و تصویرگری چندین مجموعه داستان است.

جایزه‌ی مداد پرنده از پانزدهمین جشنواره کانون پرورشی کودکان برای بهترین کتاب کودک، جایزه نخست از اولین جشنواره‌ی کالای فرهنگی برای بهترین کتاب‌اسباب‌بازی، جایزه دوم جشنواره فیروزه برای کتاب‌اسباب‌بازی، جایزه لاکپشت نقره، لوح تقدیر از جشنواره شیرازه برای طراحی کتاب خردسال از جمله جوایز قاسمی است.

, ,
عزاداری کودکان و نوجوانان در شب تاسوعای حسینی – تهران، فرمانیه
کودکان اوتیسم گناوه ای صاحب مدرسه می شوند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.