فراخوان مسابقه نقاشی «سرزمین افسانه‌ها»

کودکان و نوجوانان ایرانی در قالب یک مسابقه نقاشی با عنوان «سرزمین افسانه‌ها» زیبایی‌ها و فرهنگ و آداب و رسوم کشور چین را به تصویر می‌کشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آزنیک، این مسابقه حاصل همکاری مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سفارت جمهوری خلق چین در تهران است و در آن کودکان و نوجوانان در دو رده سنی ۷ تا ۱۱ سال(کودک) و ۱۲ تا ۱۶ سال (نوجوان) شرکت می‌کنند.

پیش از این، سفارت چین در تهران با همکاری کانون و با برگزاری نمایشگاهی از آثار نقاشی در سال ۱۴۰۰ با موضوع «پرواز رویاها» به بهانه المپیک زمستانی در شهر پکن، تجربه موفقی را پشت سر گذاشت و اکنون نیز با هدف فراهم‌آوردن زمینه‌ای برای شناسایی و شکوفایی خلاقیت هنری کودکان و نوجوانان و تحکیم روابط، ارتقاء دوستی و همدلی بین ایران و چین جشنواره ملی نقاشی کودکان و نوجوانان را برگزار می‌کند.

محورهای موضوعی مسابقه نقاشی «سرزمین افسانه‌ها»، «خانه‌ها و خیابان‌های چین»، «طبیعت و زیبایی‌های چین»، «آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری چین»، «مردم چین»، «افسانه‌های چینی»، «آداب و رسوم و فرهنگ چین»، «کودکان چین»، «هنر و ادبیات چین» و «اشتراک‌های فرهنگی و تاریخی ایران و چین» اعلام شده است.

بر این اساس کودکان و نوجوانان باید اصل اثر انفرادی و نقاشی شده در سال ۱۴۰۱ خود را در اندازه نهایت۷۰×۵۰ سانتی‌متر با تکنیک آزاد و پرهیز از استفاده از تکنیک کلاژ برجسته تا تاریخ ۵ آذر  ۱۴۰۱(۲۶ نوامبر ۲۰۲۲) به نشانی تهران، خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، کنار هتل ورزش، اداره کل آفرینش‌های ادبی و هنری کانون ارسال کنند.

شماره تلفن ۹ و ۰۲۱۸۸۹۷۱۲۸۸ داخلی ۱۱۹ در ساعت‌های کاری پاسخ‌گوی سوال‌های علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد هنری است.

بر اساس تقویم اعلام شده، قرار است دریافت، جمع‌بندی و ثبت آثار در دبیرخانه  تا تاریخ ۱۵ آذر(۶ دسامبر)، داوری آثار۲۰ آذر (۱۱ دسامبر)، اعلام نتیجه و اسامی برگزیدگان ۲۴ آذر (۱۵ دسامبر)، ارسال جوایز و تقدیر از برگزیدگان ۱۰ دی (۳۱ دسامبر)، برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده۱۰ دی (۳۱ دسامبر) تا ۱۰ بهمن(۳۰ ژانویه) و چاپ کتاب آثار برگزیدگان تا ۱۰ دی (۳۱ دسامبر) صورت بگیرد.

فرم شرکت در این مسابقه نیز در سایت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی https://kpf.ir و https://www.kanoonnews.ir بارگذاری شده است.

, , ,
برای استعدادیابی کودکان،«باشگاه نهال»راه‌اندازی می‌ شود
بیانیۀ انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران خطاب به مسئولان وزارت آموزش و پرورش

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.