سر انجام از اینترنت کودک و نوجوان رونمایی شد

چهارمین جلسه کمیته راهبری سند حفاظت از کودکان در فضای مجازی با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ؛ عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از مسئولین و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه سر انجام از اینترنت کودک و نوجوان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل خبری آزنیک، در جلسه کمیته راهبری سند حفاظت از کودکان در فضای مجازی، پس از مدت ها، سر انجام از اینترنت کودک و نوجوان رونمایی شد.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این نشست  به اثر بخشی ابزارهای نظارتی در حوزه فضای مجازی اشاره کرد. وی گفت: در این خصوص چاره ای جز پذیرش دستورالعمل‌ها وجود ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد افزود: همه دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی در حوزه فضای مجازی سرباز رهبر انقلاب برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در فضای مجازی هستند. اسماعیلی در این خصوص گفت: وزارت فرهنگ یار ثابت و همیشگی در پیشبرد اهداف و منویات رهبر عزیز انقلاب و تحقق مأموریت‌های تکلیف شده است.

امیدواریم نتایج مثبت این همراهی و همدلی را به‌زودی مردم عزیز شاهد باشند.

وی همچنین افزود: وضعیت فعلی فضای مجازی حتماً نامطلوب است. توقع رهبر انقلاب از دست‌اندرکاران این است که با سرعت این عقب‌ ماندگی‌ها را جبران کنند.

راه‌اندازی سرویس اینترنت کودک و نوجوان

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

در ادامه این جلسه عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به تکالیف در نظر گرفته ‌شده در سند صیانت از کودکان در فضای مجازی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده است تا با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادهای فرهنگی یک محیط امن در فضای مجازی را برای کودکان فراهم کند تا آن‌ها کمتر در معرض محتواهای نامناسب قرار گیرند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سرویس اینترنت کودک و نوجوان (سرویس ۴۵۶) سه امکان را برای خانواده فراهم می‌کند. سرویس فوق این امکان را فراهم‌ کرده تا خانواده ها دسترسی کودکان و نوجوانان به اینترنت را متناسب با سن و شرایط فرزندان تعریف و مدیریت کنند.

در این جلسه از سامانه تلوبیون کودک و نوجوان رونمایی شد. خروجی این سامانه در سرویس اینترنت کودکان و نوجوان ۴۵۶ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین نظام رتبه بندی محتواهای فضای مجازی که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده بود در این جلسه  رونمایی شد.

, , ,
خانواده ها در برابر آسیب های اجتماعی مسلح نیستند
وب گردی باعث ایجاد افسردگی در نوجوانان می شود

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.