جداسازی و سامان‌دهی کودکان کار غیرایرانی دشوار است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، جداسازی و سامان‌دهی کودکان کار غیرایرانی توسط سازمان بهزیستی را امری دشوار عنوان کرد.

 

رسیدگی به معلولین ناشی از تصادفات

 

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، مهدی عیسی زاده در حاشیه نشست علمی ـ تخصصی مدیران ارشد ستادی و استانی سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری آزنیک در خصوص برنامه‌های پیش بینی شده برای افراد با نیازهای ویژه، اظهار کرد:
کاری که امروز سپاه پاسداران انجام داد، کار بی نظیری بود. سپاه پاسداران همیشه در بزنگاه‌ها و موقعیت‌هایی که نیاز به مردم عزیز ایران است، وارد عمل شده است. امیدواریم در مسیر محرومیت‌زدایی نیز به این دو نهاد مقدس بهزیستی و کمیته امداد کمک شایانی بشود.
وی در ادامه افزود:
در حوزه مجلس، برنامه‌ای داریم که کلیه صنعت و وزارت راه و شهرسازی مخصوصا در بزرگراه‌ها اتفاقاتی که منجر به حوادث و تصادفاتی می‌شود و یا نقص عضو و معلولیتی پیش می‌آید، در نظر داریم امسال در ردیف بودجه عمرانی و صنعتی، درصدی را برای رسیدگی به این موضوع اختصاص دهیم. امیدواریم که نمایندگان نیز همراهی کنند و دولت نیز این موضوع را در لایحه قید کند. این برای خانواده بهزیستی کار جدیدی است که آن را در کمیسیون اجتماعی مجلس طراحی کردیم و منتظر هستیم تا آن را در بودجه سال جدید لحاظ کنیم.

سامان‌دهی کودکان کار

 

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان پیرامون ساماندهی کودکان کار، بیان کرد:
کودکان کار به دو بخش تقسیم می‌شوند. یک بخش که مهمانان ما هستند و از کشورهای خارج در کشور ما هستند که در قالب سازمان‌دهی نمی‌آیند. امروز 4 نفر شناسایی می‌شود فردا این تعداد 40 نفر می‌شود. اما کودکان کار ایرانی سازمان‌دهی شده و ما برای این موضوع بودجه‌ای پیش بینی کرده‌ایم. یعنی در واقع از پنج مولفه آسیب‌های اجتماعی یکی از آن‌ها مسئله کودکان خیابانی است که عدد آن‌ها مشخص است و ما هم در سال 1400 و هم در سال 1401، رسیدگی به این موضوع را منظور کردیم ولی متاسفانه ناسازما‌ن‌هایی در پشت صحنه، کسانی که به صورت زالو صفت می‌خواهند به پول کثیفی برسند، این کودکان معصوم مهمان از کشورهای همسایه که به سمت ایران گسیل داده شده‌اند را به سمت خیابان‌ها می‌آورند و جداسازی و سامان‌دهی این‌ها برای سازمان بهزیستی حداقل تا کنون مشکل بوده است. ولی ما برای کودکان کاری که عدد آن‌ها از سوی سازمان بهزیستی مشخص است، سال گذشته برای آن‌ها بودجه مشخص کردیم که این بودجه برای این کودکان کفایت می‌کند.

 

انتهای پیام//

, , , , , ,
وزیر کار: برای همه اشتغال‌ها از جمله اشتغال خانگی برنامه داریم
ضرورت مناسب‌سازی مشاغل برای افراد دارای معلولیت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.