سازمان دانش‌آموزی پناه همه دانش‌آموزان و جوانان است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم خاش با تاکید بر ضرورت درک ‌جایگاه و نقش سازمان‌ دانش‌آموزی و حمایت از این سازمان، تصریح کرد نخبگان و آینده‌سازان ایران باید از طریق سازمان دانش‌آموزی در مسیر تربیت درست قرار گیرند.

به گزارش پایگاه تحلیلی حبری آزنیک به نقل از پانا، اسماعیل حسین‌زهی در درباره نقش سازمان دانش‌آموزی در مهارت‌پروری دانش‌آموزان اظهار داشت: «‌پایه هر دانشی از دوران دانش‌آموزی شروع می‌شود. امسال هم که سال دانش‌بنیان نام‌گذاری شده است، بهتر است این موضوع در دل مدارس نهادینه شود.»

وی ادامه داد: «‌سازمان دانش‌آموزی از زمانی که احیا شده، به‌خوبی عمل کرده و می‌تواند این موضوع را اجرایی کند. این مهم نیازمند این است که وزارت آموزش و پرورش و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری طی تفاهم‌نامه‌ای از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این سازمان بیشتر استفاده کنند و نخبگان و آینده‌سازان کشور از طریق این سازمان در مسیر تربیت درست قرار گیرند و آموزش‌های لازم در حوزه دانش‌بنیان به آن‌ها ارائه شود.»

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: «‌سازمان دانش‌آموزی پناه دانش‌آموزان، جوانان و نوجوانان است. این سازمان باید در این زمینه برنامه‌ریزی درست را هم باید برای دانش‌آموزان داشته باشد. نکته مهم این است که باید سازمان دانش‌آموزی از نظر مالی و معنوی حمایت شود.»

اسماعیل حسین‌زهی

نماینده مردم خاش در خانه ملت خاطرنشان کرد: «امور سازمان دانش‌آموزی از سوی خود دانش‌آموزان اداره می‌شود.  نیاز هست تا وزارت و معاونان وزیر و سایر مجموعه‌های آموزش و پرورش اهمیت جایگاه و نقش این سازمان را درک و حمایت کنند.»

سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران نهادی عمومی و غیردولتی وابسته به وزارت آموزش و پرورش است که در قالب تربیت اجتماعی مکمل تربیت عمومی بوده و در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۷۸ فعالیت‌های خود را با شعار «همدلی، همفکری، همکاری» شروع نمود و دانش‌آموزان پسر و دختر را در سه دوره تحصیلی و از پایه اول ابتدایی تا پایه دوازدهم (۱۲ سال تحصیلی) تحت پوشش قرار می‌دهد.

, ,
راه‌کار سودابه امینی برای نجات کانون پرورش فکری
راه‌اندازی اینترنت کودک و نوجوان در هفته دولت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.