زنگ آغاز سال تحصیلی جدید توسط رئیس جمهور نواخته شد

رئیس جمهور صبح امروز ضمن نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: هزینه برای آموزش و پرورش سرمایه گذاری است و اگر نتایج خوبی به همراه داشته باشد نباید نگران هزینه آن باشیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، به نقل از ایرنا، سید ابراهیم رئیسی صبح روز شنبه در آیین آغاز رسمی سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۱ مدارس کشور، با حضور در یکی از مدارس شهر تهران زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را در سراسر کشور نواخت.

ارزیابی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

آیت‌الله رئیسی بر ضرورت تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و لزوم سرلوحه قرار گرفتن این سند در تمام شئون تعلیم و تربیت تاکید کرد. وی گفت: دست‌اندرکاران آموزش و پرورش مکلف هستند هر سال اجرایی شدن و میزان پیشرفت این سند مهم را ارزیابی و گزارش کنند.

رئیس جمهور با مطرح کردن سوال مهر سال تحصیلی جدید، از دانش‌آموزان خواست پاسخ دهند که شاخص‌های مدرسه خوب از نظر آنها چیست؟ وی همچنین در اقدامی ابتکاری، امسال سوالی نیز برای معلمان طرح کرد. وی از معلم ها پرسید که برای افزایش بهره‌وری در آموزش و پرورش چه اقداماتی باید انجام شود؟

نظام آموزشی کشور در مسیر ارتقای بهره‌وری

رئیس جمهور ارتقای بهره‌وری را از مهم‌ترین محورهای کار دولت مردمی دانست و گفت: دولت تلاش کرده است با افزایش بودجه و اعتبارات آموزش و پرورش، ارتقای جایگاه دانشگاه فرهنگیان و مراکز تربیت معلم، اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان و اجرایی کردن سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش به ارتقای بهره‌وری در نظام آموزشی کشور کمک کند و از معلمان عزیز نیز درخواست می‌کنیم که نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با پاسخ به این سوال اعلام کنند.

نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید توسط رئیس جمهورآیت‌الله رئیسی درخصوص جلسات و گفتگوهایی که در ۴ بخش و با ۴ رکن مؤثر در نظام آموزشی کشور خواهند داشت، تصریح کرد: در اولین نشست به اتفاق وزیر و مسئولان آموزش و پرورش نشستی با نمایندگان دانش‌آموزان کشور و در گام بعدی نشستی با نمایندگان معلمان خواهیم داشت تا به ارزیابی وضعیت آموزشی کشور و شنیدن نظرات و دیدگاه‌های آنان بپردازیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: در گام سوم نیز نشستی با کارشناسان و صاحب نظران تعلیم و تربیت خواهیم داشت. در گام چهارم  نیز در نشستی با نمایندگان والدین دانش‌آموزان حرکت نظام تعلیم و تربیت کشور را ارزیابی خواهیم کرد.  مشابه این نشست‌ها در سطح استان‌ها هم برگزار خواهد شد تا در مجموع به ارزیابی دقیق‌تری از وضعیت آموزشی کشور برسیم.

در ادامه آیت الله رئیسی بیان داشت:  مدرسه و آموزش و پرورش، مهم‌ترین مأموریت و کار دولت به حساب می‌آید. وی گفت: امیدوارم با ۴ نشستی که با ارکان اصلی تعلیم و تربیت در کشور برگزار خواهیم کرد، ارزیابی دقیق‌تری از وضعیت آموزشی کشور و راهکارهای بهبود و ارتقای آن به دست بیاوریم.

قدردانی وزیر آموزش و پرورش از رئیس جمهور

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش از دفاع رئیس جمهور از مواضع کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و نیز اجلاس سران تحول آموزش در مقر سازمان یونسکو قدردانی کرد. وی اظهارکرد: رد اسناد تحمیلی آموزشی و تأکید بر اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در کشور در نشست تحول آموزش در یونسکو از سوی رئیس جمهور اقدام بسیار مهمی بود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که در کنار سایر گام‌های دولت مردمی برای بهبود آموزش در کشور از جمله اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان، افزایش بودجه آموزش و پرورش و توجه به امور رفاهی و معیشتی معلمان باعث ارتقای بهره‌وری و عملکرد کیفی نظام تعلیم و تربیت کشور شود.

, ,
گلایه والدین از تغییر ساعت مدرسه‌های تهران
آموزش مجازی کارآیی و تاثیر آموزش حضوری را ندارد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.