رابطه واکسن های کودکان و بیماری آسم

آلومینیوم موجود در واکسن‌های دوران کودکی مدت‌ها دلیل گمانه‌زنی‌ها در مورد ارتباط احتمالی با آلرژی و آسم بوده است، اما مطالعه جدیدی که برای تعیین این موضوع طراحی شده است به نتیجه قطعی نرسید. یک گروه پزشکی در دانشگاه کلرادو به رابطه واکسن های کودکان و بیماری آسم پرداخته است.

رابطه واکسن های کودکان و بیماری آسمبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از مدیسن نت، دکتر «متیو دیلی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو، گفت: «مزایای نجات جان کودکان با این واکسن‌ها همچنان از خطر ابتلاء به آسم بیشتر است، حتی اگر محققان بعداً این ارتباط را تأیید کنند.»

برخی از کارشناسان بهداشت ابراز نگرانی کردند که تحقیق در رابطه با واکسن های کودکان و بیماری آسم ممکن است بی مورد والدین را بترساند.

برای بررسی این موضوع، تیم تحقیق حدود ۳۲۷ هزار کودک آمریکایی که بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ متولد شده بودند را مورد بررسی قرار داد. محققان بررسی کردند که آیا کودکان قبل از سن ۲ سالگی واکسن‌هایی حاوی آلومینیوم دریافت کرده‌اند و آیا در سنین ۲ تا ۵ سالگی به آسم مبتلا شده‌اند یا خیر؟

محققان دریافتند کودکانی که تمام یا اکثر واکسن‌های توصیه شده را دریافت کرده اند، حداقل ۳۶ درصد بیشتر از کودکانی که واکسن‌های کمتری دریافت کرده اند، در معرض خطر ابتلاء به آسم دائمی هستند.

حساسیت بیشتر به آسم را در کودکان مبتلا به اگزما

در این مطالعه همچنین بررسی شد که آیا کودکان مبتلا به اگزما، نسبت به واکسن‌های حاوی آلومینیوم حساس‌تر هستند یا خیر؟ حدود ۱۴ هزار نفر از کودکان شرکت کننده در این مطالعه دچار این عارضه بودند.

رابطه واکسن های کودکان و بیماری آسممحققان نشانه‌هایی از حساسیت بیشتر به آسم را در کودکان مبتلا به اگزما پیدا کردند. به ازای هر میلی گرم آلومینیوم دریافتی از طریق واکسن، خطر ابتلاء به آسم دائمی برای کودکان بدون اگزما ۱۹ درصد افزایش می‌یابد. در افراد مبتلا به این بیماری پوستی ۲۶ درصد افزایش می‌یابد.

آلومینیوم موجود در واکسن‌ها باعث ایجاد حفاظت ایمنی قوی‌تری می‌شود و مدت هاست که ایمن در نظر گرفته شده است. طبق گزارشات، از دهه ۱۹۳۰ در برخی از واکسن‌ها از آلومینیوم استفاده شده است.

کارشناسان در مورد ارزش و آسیب یافته‌ها اختلاف نظر دارند.

دیلی گفت: «اگر نتایج بعداً تأیید شود، می‌تواند منجر به طراحی مجدد واکسن‌ها شود.»

, , , ,
دوران کودکی آسیب‌پذیرترین مرحله‌ زندگی است
راهکارهای مقابله با تاثیرات اخبار خشونت بار در کودکان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.