دومین جشنواره «فرفره» مهلت ارسال آثار را تمدید کرد

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره فرهنگی‌ هنری «فرفره» گفت: مهلت ارائه آثار به دبیرخانه دومین دوره این جشنواره با توجه به استقبال و تقاضای علاقه‌مندان تا ۲۹ آبان ۱۴۰۱ مصادف با روز جهانی کودک تمدید شد.

 دومین جشنواره «فرفره» به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، سیدغلامرضا کاظمی‌دینان اظهارداشت: در پی تقاضای علاقه‌مندان و استقبال از این رویداد فرهنگی‌هنری که در دو بخش نقاشی و داستان‌ کوتاه برگزار می‌شود و تماس‌های شفاهی و مکتوب برای تمدید مهلت ارسال آثار، شورای سیاست‌گذاری جشنواره «فرفره» با تمدید مهلت ثبت‌نام تا ۲۹ آبان ۱۴۰۱ همزمان با روز جهانی کودک موافقت کرد.

وی گفت: علاوه بر موارد ذکر شده، با توجه به اینکه این جشنواره به صورت ملی برگزار می‌شود، اطلاع‌رسانی‌ به مناطق مختلف کشور با فاصله از شهرهای بزرگ اتفاق می‌افتد.

به همین دلیل شورای سیاست‌گذاری جشنواره «فرفره» اقدام به تمدید مهلت ارسال آثار کرد تا هماهنگی و برابری بیشتری برای تمام کودکان و نوجوانان کشور فراهم شود.

 

کودکان و مقابله با مخاطره‌ها و بحران‌ها

کاظمی‌دینان گفت: بازگشایی مدارس و حضوری شدن کلاس‌ها فرصت مناسبی فراهم آورد تا کودکان و نوجوانان از برگزاری این رویداد مطلع شوند. اکنون کودکان و نوجوانان سه تا ۱۸ سال می‌توانند با همراهی مربیان خود آثارشان را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

رئیس‌ کل باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو_ایران بیان کرد: امید است دومین جشنواره فرهنگی‌ هنری «فرفره» که با محوریت موضوعی «کودکان و مقابله با مخاطره‌ها و بحران‌ها» و با حمایت و همکاری باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو_ایران، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و دیگر موسسات و انجمن‌های فرهنگی و اقتصادی برگزار می‌شود، راهی برای توجه و اثرگذاری بیشتر برای آمادگی در مقابله با بحران‌ها و مخاطرات باشد.

دو بخش نقاشی و داستان کوتاه

کاظمی‌دینان گفت: از تمامی خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان در هر سطح و حرفه‌ای دعوت می‌شود تا در این جشنواره شرکت کنند. علاقمندان می توانند آثارشان را در دو بخش نقاشی و داستان کوتاه با موضوع محوری «مخاطره‌ها و بحران‌ها» برای دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.

براساس این گزارش، موضوع‌ها و محورهای این دوره جشنواره شامل آمادگی در برابر بلایای طبیعی؛ سیل، زلزله و… ،آمادگی در بحران و بلایای انسان ساخت؛ تصادفات، جنگ و فروریختن ساختمان‌ها و… ، همه‌گیری کووید ۱۹(کرونا)، آبله، وبا، آنفولانزا، آمادگی در بحران‌های سلامتی… ،آمادگی در بحران تغییرات اقلیمی؛ خشکسالی، پدیده گرد و غبار، گرمایش زمین، کم آبی… است و علاقه‌مندان می‌توانند از میان این موارد موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنند.

شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را در سایت جشنواره به نشانی WWW.CAPF.IR بارگذاری و ارسال کنند. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۵۶۱۲۰ تماس بگیرند.

همکاری سازمان ها با دومین جشنواره فرفره

دومین جشنواره فرهنگی‌ هنری «فرفره» توسط باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو_ایران و ماهنامه «قلک» و با همکاری «دپارتمان علم و فناوری» و کمیته ارتباطات بحران و ریسک باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو ایران، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و رادیو بحران برگزار می‌شود. فراخوان این جشنواره مردادماه امسال منتشر  شد . مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا ۲۱ مهرماه مصادف با روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی تعیین شده بود. با توجه به استقبال علاقه‌مندان تا ۲۹ آبان ماه تمدید شد.

, , , , ,
مشق شب را جذاب کنیم
رویداد تولیدات تیم‌های هنری نوجوان با عنوان «یک صدا ایران» برگزار شد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.