در همایش فرصت کودکی از پایگاه خبری آزنیک و موچولو رونمایی شد

 

در مراسم همایش “فرصت کودکی” که در روز دوم مردادماه در هتل المپیک برگزارشد، از پایگاه خبری” آزنیک ” و اولین عروسک نمایشی سندرم داون جهان با نام “ موچولو ” با حضورهنرمندان و فعالین حوزه مسئولیت های اجتماعی رونمایی شد و از مرضیه برومند و رضا فیاضی هنرمندان حوزه کودک تقدیر و تشکر به عمل آمد.این پایگاه خبری به شماره ثبت 91669 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه اجتماعی، فرهنگی فعالیت می کند.پایگاه خبری “آزنیک” به انتشار اخبار کودکان و نوجوانان می پردازد و نگاه ویژه ای به اخبار مسئولیت های اجتماعی در حوزه کودکان و نوجوانان دارد.

 

درمراسم رونمایی این پایگاه خبری عنوان شد؛ آزنیک قصد دارد با رسالت ارتقاء سطح آموزش خانواده ها، کودکان و نوجوان کشور و همچنین گسترش و ترویج فرهنگ قضاوت زدایی ازنگاه خانواده ها و کودکان با تلفیق علم نوین روانشناسی و تکنولوژی آموزشی با هنرهای نمایشی درعرصه رسانه های خبری فعالیت کند.

درادامه مراسم رونمایی ازپایگاه خبری آزنیک، مدیران این پایگاه خبری اعلام کردند که “آزنیک” برآن است تا اخبارسازمان ها، نهادها و شرکت های فعال درزمینه مسئولیت اجتماعی را برای خانواده ها انتشار دهد .

در پایگاه خبری “آزنیک” بخش های متنوعی در قالب گفتگو با کارشناسان متخصص حوزه روانشناسی و تربیتی کودک، آموزش های متنوع در قالب نمایش، معرفی،تحلیل و نقد انمیشن های روزدنیا، بخش نمایشی عروسکی خاله آزی و موچولو، معرفی کتاب، بخش مستندهای مربوط به کودکان و نوجوانان و اخبار به چشم می خورد.

رونمایی اولین عروسک نمایشی سندرم داون جهان

همچنین درمراسم همایش “فرصت کودکی” از اولین عروسک نمایشی سندرم داون جهان با نام “موچولو” رونمایی گردید.

در سال 94 مدیران وقت سازمان بهزیستی کشورخواستارساخت عروسکی‌هایی شبیه کودکان سندروم در کشورشده بودند که متاسفانه برای ساخت این عروسک تا به امروزهیچ اقدامی صورت نگرفت؛ اما پایگاه خبری آزنیک دراوایل تابستان سال جاری موفق به ساخت اولین عروسک نمایشی جهان و اولین عروسک سندروم داون کشورشد که با استقبال سازمان بهزیستی کشورو همچنین کانون سندروم داون ایران همراه بود و این پایگاه پس از کسب مجوزهای لازم توانست آن را به ثبت برساند.

در روند ساخت این عروسک از نظرات کارشناسی مددکاران کانون سندروم داون ایران و تجربیات ارزنده پوراندخت بنیادی مدیرعامل این کانون و همچنین راهنمایی های مرضیه برومند هنرمند مطرح عرصه نمایش عروسکی استفاده شده است.

انجمن اوتیسم ایران، انجمن کودکان کار ایران، موسسه خیریه حمایت از بیماران پوستی خاص با نام خانه ای بی، کانون سندروم داون و موسسه خیریه کودکان مبتلا به دوشن ازجمله کانون و موسسات خیریه­ای بودند که درهمایش فرصت کودکی حضورداشتند.

در ادامه این مراسم به پاس زحمات یک عمرتلاش صادقانه درزمینه هنرهای نمایشی کودکان و نوجوانان ازمرضیه برومند و رضا فیاضی تقدیروتشکرشد و به رسم یادبود لوح تقدیر تقدیم این هنرمندان گردید.

در همایش” فرصت کودکی” دکترمحمد حاتمی رئیس نظام روانشناسی ومشاوره ایران، دکتر نازنین حبیبی مدیر گروه تخصصی بخش کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده ایران، دکتر شیوا دولت آبادی موسس انجمن حمایت از حقوق کودکان و استاد دانشگاه، پوراندخت بنیادی مدیر عامل کانون سندروم داون ایران برای مهمانان سخنرانی کردند.

, , , , ,
عروسکی با نام موچولو برای کودکان سندروم داون جهان

پست های مرتبط

36 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.