موچولو برای تمامی کودکان سندرم داون نماد خوبی خواهد بود

درهمایش فرصت کودکی  و مراسم رونمایی از اولین عروسک سندروم داون جهان با نام موچولو و پایگاه خبری آزنیک، هنرمندان زیادی حضور داشتند. در این همایش علاوه بر مرضیه برومند از رضا فیاضی نیز به پاس تلاش هایی وی درعرصه سینما و تلویزیون قدردانی شد.

رضا فیاضی دراین همایش گفت: هنر ذات و کارش کمک کردن و روشنگری در امور خیر و یاری رساندن به افراد نیازمند و تشویق مشارکت مسئولیت های اجتماعی افراد است . هنرمندان باید بتوانند درد جامعه بخصوص مشکلات کودکان سندروم داون را درک کنند . من حدود 2 سال با کودکان سندروم داون بعنوان مربی تئاتر کار کردم و لحظات خوب و شیرینی را در کنار این کودکان گذراندم. اما از طرف دیگر متوجه شدم که مشکلات زیادی سر راه این فرشته های عزیز وجود دارد که باید همه اقشار جامعه کمک کند تا این مشکلات به کمترین حد خود برسد.

رضا فیاضی بازگیر حوزه کودکان در خصوص نقش هنرمندان در قضاوت زدایی  نسبت به کودکان با نیاز های ویژه بیان کرد:

معمولا هنرمندانی که دغدغه انسان و کودک دارند از رخ دادهای این چنینی بی خبر نیستند ودر اینگونه فعالیت ها پیش قدم می شوند.آنها با حضور در کنار افراد با نیازی ویژه به دیگران این درس راه می دهند که نگاه همراه با قضاوت را از خود دور کنند، چرا که اینگونه افراد عضوی از جامعه هستند و نباید نگاهی تبعیضی و متفاوت به آنها داشته باشند.

امیددارم ” موچولو” عروسک درخشانی شود

وی در ادامه به مسئولیت های اجتماعی هنرمندان اشاره کرد و اظهار داشت: حضورهنرمندان در بحران ها و مسائل و مشکلات اجتماعی باعث اقناع درافراد جامعه می شود که در ادامه مشارکت همگانی را در پی خواهد داشت.  من گوشم برای این گونه مسائل بسیار تیزاست.  به طور مثال من و همسرم 2 سال، مراسم سال تحویل را در کنار کودکان کانون اصلاح و تربیت گذرانیدم. به طور کلی حضور و مشارکت هنرمندان در امور خیرخواهانه و پوشش صحیح اخبار توسط رسانه ها می تواند در قانع کردن دیگر افراد جامعه برای مشارکت های مردی نقش پررنگی را ایفا کند.

این کارگردان ، بازیگرو نویسنده در پاسخ به پرسش خبرنگار پایگاه خبری آزنیک که چرا در آثار سینما ، تلویزیون و تئاترکشور کمتربه موضوعات کودکان با نیازهای ویژپرداخته می شود، گفت: بارها گفته ام اگر مسئولی ازکنارکتابخانه ای بگذرد و بوی کتاب به مشامش برسد، انسان دیگری خواهد بود. مسئولین ما متاسفانه از این حوزه شناختی کاملی ندارند. البته خود ما نیز اشتباهاتی داریم. امیدوارم در تمام سطوح جامعه و اصناف مختلف به این موضوعات توجه بیشتری شود.

رضا فیاضی در پایان در خصوص رونمایی از اولین عروسک نمایشی سندروم داون گفت: مشتاقم این عروسک را ببینم چون من در جریان ساخت “موچولو” بودم. امیددارم ” موچولو” عروسک درخشانی شود و همچنین اطمینان دارم برای تمامی کودکان سندرم داون نماد خوبی خواهد بود. من از حرکت های اینچنینی همیشه دلشاد می شوم.

, ,
عروسکی با نام موچولو برای کودکان سندروم داون جهان
رضا فیاضی: موچولو برای تمامی کودکان سندرم داون نماد خوبی خواهد بود

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.