فهرست سوم افراد غیر روان شناس فاقد مجوز منتشر می شود

رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور گفت: روان‌شناس‌نماها در حال رصد شدن هستند و فهرست سوم اسامی افراد متخلف و فاقد مجوز به زودی منتشر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آزنیک به نقل از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، فهرست سوم افراد غیر روان شناس فاقد مجوز به زودی اعلام خواهد شد.

فهرست سومدکتر محمد حاتمی ضمن اعلام خبر فوق افزود: این افراد متخلف شامل، پیج های و صفحات جعلی مشاوره روانشناسی، واتس آپی، اینستاگرام، تلگرام، کلاب هاوس، سایت ها و موسسات است که به طور غیر قانونی در فضای مجازی  فعالیت می کنند. همچنین در این فهرست به فراد حقیقی که درباره روان شناسی و مشاوره فعالیت می کنند و یا با برگزاری کارگاه های آموزشی اقدام به سواستفاده از مردم و جامعه روان شناسی و مشاوره می نمایند و به اعتبار و اعتماد رشته لطمه وارد می آورند، اشاره خواهد شد. اسامی این افراد، پیج ها، گروه ها و سایت ها نیز در اختیار مراجع قانونی گذاشته می شود.

محمد حاتمی گفت: در طول سال های گذشته  شکایات بسیاری در حوزه مشاوره و روانشناسی می شد. سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور تصمیم گرفت اسامی آن دسته از روان‌شناس‌نماهایی را که مجوز ندارند و یا باعث آسیب های روحی و روانی به افراد شده اند را منتشر کند.

به گفته وی تا به امروز اسامی ۲۰۵ روان‌شناس نما منتشر شده است. در فهرست سوم، سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور قصد دارد اسامی افراد متخلف، فاقد مجوز و یا موسساتی که به صورت غیرمجاز در شبکه های مجازی فعالیت می‌کنند را منتشر کند.

حاتمی بیان کرد: اسامی آن دسته از افرادی که از سایر نهاد‌ها و ارگان‌ها مجوز این حوزه را دریافت کرده اند نیز رصد کرده ایم. در صورت احراز هویت تخلف آن ها سند سازی می شود و پس از آن نیز اسامی فهرست سوم در معرض عموم و در سایت سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور قرار می گیرد .

, , ,
دانش‌آموزان مهاجر افغان قانونی و غیرقانونی، تسهیلات عمومی دریافت می کنند
شیوه های پیشگیری از اعتیاد به بازی های رایانه ای در کودکان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.