جوان 10 ساله اردبیلی مدال برنز هفتمین جشنواره بین المللی ابن سینا را کسب کرد

هفتمین جشنواره بین المللی دانش آموزی ابن سینا با حضور ۳۶۰۰ دانش آموز از اقصی نقاط کشور و دانش آموزان ۸ کشور خارجی برگزار شد. در این جشنواره ،جوان 10 ساله اردبیلی مدال برنز را کسب کرد. وی در تالار فردوسی دانشگاه تهران مورد تجلیل قرار گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، رادین اکبرپور جوانترین مخترع فعال مرکز رشدجهاددانشگاهی استان اردبیل، در نمایشگاه دستاوردها و اختراعات دانش آموزان راه یافته به مرحله حضوری هفتمین جشنواره بین المللی ابن سینا نیز شرکت کرد و به ارائه اختراعات و ابتکارات خود پرداخت.

در این نمایشگاه، دستاوردهای هفتمین جشنواره ابن سینا با حضور نزدیک به هزار شرکت کننده در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان به نمایش گذاشته شد. غرفه این عضو مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل، بازدیدکنندگانی از کشورهای روسیه، اندونزی و مکزیک داشت. این بازدیدکنندگان با حضور در این غرفه با مجموعه تلاش اکبرپور آشنا شدند.

این دوره از جشنواره، به صورت آموزش محور و رویکردهای جدید آموزشی و همچنین شناختی برگزار شد.  پس از ۲ مرحله داوری مستندات پروژه ها و ویدیوهای ارسالی دانش آموزان و همچنین داوری به صورت آنلاین، برگزیدگان انتخاب شدند.

برای برگزیدگان شرایط ویژه ای مهیا شده است از جمله این که عضو فدراسیون جهانی مخترعان خواهند شد و در مسابقات بین المللی و جهانی مکزیک، کرواسی، سنگاپور، مسابقات علمی پژوهشی اندونزی شرکت می کنند.

رادین اکبرپور نخبه 10 ساله اردبیلی

رادین اکبرپور دانش آموز نخبه ۱۰ ساله مستعد اردبیلی است. او با ایده «درمان کننده گیاهی زخم» در مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل مستقر شده.

اکبرپور از خدمات حمایتی مرکز رشد در قالب مشاوره و هدایت برخوردار است. وی عضو انجمن شیمی ایران و باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی است.

رادین اکبرپور در مسابقات ملی و بین المللی حائز جوایز ارزنده شده است.

اکبرپور درحال حاضر بر روی دستگاه پویایی ذهن کودکان کار می کند تا بتواند آن را به عنوان اختراع جدید خود به ثبت برساند.

,
اختتامیه جشنواره استعدادیابی عکاسی «نونگاه» برگزار شد
گلایه والدین از تغییر ساعت مدرسه‌های تهران

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.