تاکید رئیس‌جمهور بر همکاری خانه و مدرسه برای حضور ایمن دانش‌آموزان ‌در کلاس‌های درس

رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی کرونا بر لزوم همکاری خانه و مدرسه برای حضور ایمن دانش‌آموزان ‌در کلاس‌های درس و همکاری بیش از پیش وزارت بهداشت با وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم‌ و برنامه‌ریزی برای پیشگیری توامان از شیوع آنفلوانزای فصلی و کرونا تاکید کرد.

 

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،‌ آیت الله سید‌ابراهیم رئیسی در جلسه امروز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا، با بیان اینکه خانواده‌ها در مصونیت‌بخشی هر چه بیشتر فرزندان عزیزمان در برابر کرونا و دیگر بیماری‌های فصلی نقش محوری دارند، گفت‌ تمام تدابیر اطمینان‌بخش برای حضور ایمن دانش‌آموزان و دانشجویان در کلاس‌های درس و اجتماعات علمی با همکاری خانه و مدرسه لحاظ شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به کاهش چشمگیر شیوع این بیماری در ماه‌های اخیر، از خدمات کادر درمان و تلاشگران عرصه سلامت قدردانی کرد.

وی در عین حال با اشاره به وضعیت نامناسب شیوع کرونا در برخی کشورها، تداوم رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و تزریق دُز یادآور واکسن بر اساس زمان‌بندی متناسب، به ویژه در آستانه پاییز و زمستان را ضروری دانست.

دکتر رئیسی با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها پس از ۲ سال وقفه، همکاری بیش از پیش وزارت بهداشت با وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری و لزوم برنامه‌ریزی برای پیشگیری توامان از شیوع آنفلوانزای فصلی و کرونا را مورد تاکید قرار داد.

نقش محوری خانواده‌ها در مصونیت‌بخشی فرزندان در برابر کرونا  

رئیس‌جمهور با بیان اینکه خانواده‌ها در مصونیت‌بخشی هر چه بیشتر فرزندان عزیزمان در برابر کرونا و دیگر بیماری‌های فصلی نقش محوری دارند، گفت: تمام تدابیر اطمینان‌بخش برای حضور ایمن دانش‌آموزان و دانشجویان در کلاس‌های درس و اجتماعات علمی با همکاری خانه و مدرسه لحاظ شود.

سید ابراهیم رئیسی بر همین اساس به مسئولان وزارت بهداشت و رسانه‌ها به‌خصوص رسانه ملی تاکید کرد که بیش از پیش به آموزش، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به موقع و کارشناسانه اهتمام داشته باشند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دستاوردهای ارزشمند اجرای طرح شهید‌سلیمانی در ایام اوج شیوع کرونا، آن را تضمینی برای اثربخشی تلاش‌های کادر درمان دانست و با قدردانی از زحمات دست‌اندرکاران این طرح، بر تداوم اجرای آن در زمینه‌های آموزش و پیشگیری و همچنین غربالگری تاکید کرد.

, , ,
رونمایی از حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی
برگزاری مسابقات المپیک ویژه، اعتماد به نفس کودکان سندرم داون را افزایش می دهد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.