معرفی برگزیدگان ۸ شاخه هنری در جشنواره «نوجوونیم»

در اختتامیه جشنواره «نوجوونیم» که به همت حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار شد، برگزیدگان ۸ شاخه هنری معرفی شدند.

اختتامیه جشنواره «نوجوونیم»

 

نوجوونیمبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، صبح جمعه ۱۹ آبان ماه جشنواره نوجوونیم توسط حوزه هنری کودک و نوجوان در سالن سوره مهر با حضور نوجوانان برگزیده در ۸ شاخه هنری برگزار شد.

در جشنواره نوجوونیم‌ که اجرای آن را حامد مدرس به عهده داشت نوجوانان برگزیده که در ۸ شاخه هنری آوایی، گویندگی و اجرا، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، هنرهای تصویری، فعالیت‌های مجازی، فعالیت جهادی و مکتوب آثار خود را به جشنواره ارسال کرده بودند پس از داوری تولیدات و آثار برتر، معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

حسین شکیب‌راد، دبیر کل جشنواره نوجوونیم در این مراسم با بیان این که فراخوان دومین دوره برگزاری جشنواره نوجوونیم از اول شهریورماه امسال داده شد و طرح‌های نوجوانان در ۸ رشته هنری به دست ما رسید، اظهار داشت:

هدف اصلی ما در جشنواره نوجوونیم شناسایی استعدادهای نوجوانان و سپس بهداری این استعدادهاست تا شرایط را برای دیده شدن آنها فراهم شود.

دبیر کل جشنواره نوجوونیم در ادامه افزود:

در بخش اول جشنواره از نوجوانان برگزیده دوره قبل برای سنجش اولیه آثار کمک گرفته شد، سپس دبیرخانه نوجوونیم صحت سنجی طرح‌ها را انجام داد و در نهایت آثار به دست داوران اصلی رسید.

 

شایان ذکر است، سارا عرفانی، داور بخش هنرهای مکتوب و محمدرضا خردمندان داور بخش هنرهای تصویری نیز از مهمان‌های جشنواره بودند که در این مراسم از برندگان این بخش‌ها تجلیل کردند.

آرش صحرانورد، معاون رشد و شکوفایی حوزه هنری کودک و نوجوان نیز در این مراسم، اظهار کرد:

در حوزه هنری همه برگزیدگان، عضو افتخاری باشگاه‌های نوجوانی ما می‌شوند.‌ در این باشگاه‌ها نوجوانان با بزرگان و اساتید هر حوزه ارتباط خواهند داشت تا بتوانند محفل دوستانه خود را به عنوان گروهی فعال در استان‌ها و شهرستان‌های خود تشکیل دهند.

معاون رشد و شکوفایی حوزه هنری کودک و نوجوان در ادامه افزود:

از این پس مأموریت‌های دوره‌ای برای نوجوانان برگزیده برگزار می‌شود و با نظر اساتید می‌توانند به مسیر تولید راه پیدا کنند.

در ادامه صادق باطنی، رئیس شبکه امید نیز که جزو مهمان‌های ویژه جشنواره بود، گفت:

نوجوان‌های برگزیده سال از این به بعد باید دقت داشته باشند پرسشگر باشند. آن‌ها باید تغییری در محیط پیرامون خود ایجاد کنند به طوری که در صورت نداشتن فعالیت، جای خالی آن‌ها در محیط زندگی شان احساس شود. بنابراین وظیفه آن‌ها سنگین است و باید فعالیت‌های گسترده داشته باشند.

رئیس شبکه امید با معرفی نوجوان برگزیده حوزه فضای مجازی، گفت:

فضای مجازی محیط زیست بچه‌ها هست و نوجوانی که بتواند در این فضای مجازی کاری موثر انجام دهد قدرتش را نشان می‌دهد.

علی جانباز، رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان در مراسم اختتامیه جشنواره نوجوونیم، اظهار داشت:

آقای شکیب‌راد در طی سالهای گذشته امری جهادی را در حوزه نوجوانان انجام داده است و مویش در این راه سفید شده است.

وی در ادامه افزود:

به نظر من دوره نوجوانی را باید به دوره جوانی نو تعبیر کرد. این به این معنی است که نوجوانان در وسط کار هستند و همه این زحماتی که برای نوجوانان در حال انجام است می خواهد نشان دهد نوجوان ها فکر نکنند در عقب صف ایستادند بلکه در جلوی صف و در حال حرکت هستند. رفتار من با گروه نوجوانان از یازدهم آبان ماه تغییر کرد. آن هم به خاطر دیدار بیش از هزار نفر از نوجوانان با مقام معظم رهبری بود. حضرت آقا آنجا فرمودند که از نوجوانان دو توقع دارم؛ توقع دارم نوجوانان روایت از انقلاب اسلامی را به دست بگیرند. شما باید بروید تولید محتوا انجام دهید.

جانباز با اشاره به نظم نوین جهانی، گفت:

توقع بعدی آقا که به نظرم عجیب بود این بود که ایشان فرمودند مسائل روز فرق کرده و کشور و جهان به سمت یک نظم نوین جهانی در حرکت است و شما این نظم نوین جهانی را باید روایت کنید.

رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان در پایان با تاکید بر ضرورت حفظ امید در کشور، اظهار کرد:

کار جهادی قبلا آبرسانی و ساخت و ساز بود، اما الان کار جهادی که شب و روز باید برایش وقت بگذاریم به نظر من این است که روایت درست و روایت امید داشته باشیم. ۱۵۰۰ پوستر در یک ماه اخیر علیه ایران منتشر شده و بیش از هزار تولید محتوای ویدیویی برای ناامیدکردن ملت ایران. امروزه دهه هشتادی را اغتشاشگر می‌دانند اما آقا گفته‌اند دهه هشتادی‌ها انقلاب را به نتیجه می‌رسانند.

 

لازم به ذکر است، اسامی داوران جشنواره نوجوونیم نیز به این ترتیب است:
سارا عرفانی (هنرهای مکتوب)
محمدرضا خردمندان (هنرهای تصویری)
محمدرضا دوست محمدی (هنرهای تجسمی)
علی شیرزادیان (فعالیت های مجازی)
زین العابدین تقی پور (هنر های نمایشی)
حاج عظیم ابراهیم زاده (فعالیت های جهادی)
وحید رونقی (گویندگی و اجرا)
غلامرضا صنعتگر (آوایی خوانندگی)

 

انتهای پیام//

, , , ,
برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در استان قزوین
خطر مرگ و میر ناشی از آنفولانزا در نوزادان زیر 6 ماه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.