فراخوان کمیته بررسی و انتخاب کتاب و جایزه‌ مرغک تابستان ۱۴۰۱ منتشر شد

فراخوان کمیته‌ بررسی و انتخاب کتاب و جایزه‌ مرغک در تابستان ۱۴۰۱ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کمیته‌ بررسی و انتخاب کتاب از تمامی ناشران، مولفان، مترجمان، تصویرگران و شاعران دعوت کرده‌ است تا آثار خود را برای بررسی در اختیار کانون قرار دهند.

بر این اساس، تنها کتاب‌هایی می‌تواند در این چرخه مورد ارزیابی قرار بگیرد که برای نخستین بار در سال‌های ۱۴۰۰ یا ۱۴۰۱ منتشر شده ‌باشند.

آثاری که در هر ماه دریافت می‌شود، به عنوان همان ماه ثبت و در کمیته‌ کتاب و جایزه‌ی مرغک بررسی می‌شود.

کمیته‌ بررسی و انتخاب کتاب کانون با هدف گزینش و انتخاب مناسب‌ترین آثار حوزه کودک و نوجوان برای ورود به مراکز فرهنگی هنری کانون، پاسخ‌گویی به یکی از اصلی‌ترین نیازهای خانواده‌ها برای خرید کتاب، جهت دادن به بازار نشر و ارتقای کیفیت نشر کتاب، کمک به توسعه و تجهیز منابع مطالعاتی مراکز فرهنگی هنری به‌ منظور جذب و پایدارسازی اعضا و… فعالیت می‌کند.

خروجی‌های کمیته‌ بررسی و انتخاب کتاب شامل دو بخش است

خروجی‌های کمیته‌ بررسی و انتخاب کتاب شامل دو بخش می‌شود: اول فهرست کتاب‌های مناسب که شامل کتاب‌های منتخب منتشر شده‌ حوزه‌ کودک و نوجوان است. این گزینش از میان کتاب‌های رسیده از ناشران کودک و نوجوان در طول یک سال انتخاب و منتشر می‌شود. در این فهرست، اطلاعات کامل کتاب، چکیده‌ای از موضوع کتاب و درجه‌ گرفته شده از سوی کمیته‌ی بررسی و انتخاب کتاب درج می‌شود.

دوم بخش جایزه‌ مرغک است. جایزه مرغک جایزه‌ای است که به کتاب‌های برگزیده‌ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، که در کمیته‌ بررسی و انتخاب کتاب، از سوی کارشناسان شوراهای مختلف بررسی و انتخاب می‌شوند و به عنوان کتاب‌های نامزد به چرخه‌ داوری راه پیدا می‌کنند، تعلق می گیرد.

این جایزه شامل خواندنی‌های حوزه‌ی داستان و شعر (تالیف، ترجمه، ادبیات نمایشی، بازآفرینی و بازنویسی قصه‌های منظوم) است.

علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ برای ارسال آثار خود فرصت دارند.

تهران، خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساختمان معاونت فرهنگی، طبقه دوم، کمیته‌ بررسی و انتخاب کتاب، کد پستی ۱۴۱۵۶۱۳۱۴۴محل دریافت آثار ارسالی است.

تلفن‌ و دورنگار ۰۲۱۸۸۹۷۸۷۸۵ و پست الکترونیکی komiteketabkanoon@gmail.com برای ارتباط با دبیرخانه در نظر گرفته شده‌است.

, ,
کرواسی بچه‌های ایران را منتشر کرد
سمپاش بهترین انیمیشن جشنواره فیلم حقوق بشر ایتالیا شد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.