استفاده از کودکان برای جابه‌جایی مواد مخدر در انگلیس

بر اساس گزارش کمیسیون زندگی جوانان، سن جرم در کشور انگلیس کاهش چشمگیری پیدا کرده و گزارش شده کودکان ۹ ساله نیز در توزیع و فروش مواد مخدر نقش پیدا کرده‌اند.

کاهش شدید سن جرم در انگلیس

 

مواد مخدربه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، بر اساس گزارش کمیسیون زندگی جوانان، هزاران کودک و نوجوان در انگلیس به دلیل مشارکت در توزیع مواد مخدر مورد آزار جنسی قرار گرفته و به قتل می‌رسند. این نهاد انگلیسی خواستار اقدام و سرمایه‌گذاری فوری دولت برای مقابله با این معضل شده و تصریح کرده است سازوکارهایی که باید جوانان را ایمن نگه دارند مناسب نیستند.

«آن لانگفیلد» رئیس نهاد انگنلیسی به شبکه خبری اسکای، گفت:

قبلاً بچه‌های ۱۱، ۱۲، ۱۳ ساله مواد مخ‍در جابه‌جا می‌کردند اما اکنون این سن به ۹، ۱۰، ۱۱ کاهش یافته است.

این درحالیست که به گفته وی نوجوانان ۱۳ و ۱۴ ساله در محدوده شهرستان‌ها مواد جابه‌جایی می‌کنند و «این تجارت کثیف را توسعه می‌دهند»

 

جوان‌ترین فروشنده مواد مخدر

 

پیشتر نشریه دیلی میرور گزارش داد که پلیس انگلیس موفق شد کودک ۹ ساله‌ای را به عنوان جوان‌ترین فروشنده مواد مخ‍در دستگیر کند. بر اساس این گزارش، کودک دستگیر شده هنوز دانش‌آموز دبستانی است. در هنگام دستگیری، مقداری مو‌اد مخدر که برای توزیع و فروش همراه داشته از او کشف و ضبط شده است.

دیلی میرور همچنین نوشت، حداقل سن مسئولیت کیفری در انگلیس و ولز ۱۰ سال است و بنابراین هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه این کودک ۹ ساله نیست.

نام کودک دستگیر شده فاش نشده است. رسانه‌های انگلیسی اعلام کردند که این کودک شاید مجبور به توزیع و فروش مواد مخدر شده و این مواد خطرناک و ممنوع ممکن است متعلق به یکی از فروشندگان بزرگ مواد مخدر باشد.

کمیسیون زندگی جوان در گزارش خود خواستار راه‌اندازی برنامه آموزشی جدید و برگزاری جلسات منظم دولت برای مقابله با این معضل شده است.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که آمار جرم و جنایت در انگلیس، که به لطف خانه‌نشینی اراذل و اوباش در دوران قرنطینه عمومی کاهش یافته بود، بار دیگر شیب صعودی بخود گرفته است. آمارهای رسمی نشان می‌دهد که آدم‌کشی در یک سال منتهی به مارس ۲۰۲۲ میلادی ۲۵ درصد و چاقوکشی حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.

 

انتهای پیام//

, , ,
محرومیت ۲ میلیون کودک پاکستانی از تحصیل
اشغال صد درصدی تخت‌های کودکان مبتلا به کرونا در بیمارستان ابوذر اهواز

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.