تفاهم‌نامه طرح «کانون مدرسه» امضا شد

تفاهم‌نامه طرح «کانون مدرسه» با حضور وزیر آموزش و پرورش و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امضا شد.

امضا تفاهم‌نامه طرح «کانون مدرسه» 

 

تفاهم‌نامه طرح «کانون مدرسه» امضا شدبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در این جلسه که در اجلاس مدیران ستادی و استانی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری، ‌اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی، معصومه نجفی‌پازوکی معاون آموزش ابتدایی و علی لطیفی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، تفاهم‌نامه «کانون مد‌ر‌‌س‍‍ه» را امضا کردند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری در این مراسم در خصوص تفاهم‌نامه طرح ک‍ا‌نون مدرسه، اظهار کرد:

در راستای تأکید رهبری به موضوع کودک و نوجوان و تاکید وزیر آموزش و پرورش به این موضوع امروز تفاهم‌نامه طرح کا‌ن‍ون م‍درسه را به امضا می‌رسانیم و همچنین شیوه‌نامه این طرح به زودی ابلاغ خواهد شد.

حامد علامتی در ادامه افزود:

طرح کان‍ون مدرسه با هدف هم‌افزایی بیشتر میان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شود.

مدیرعامل کانون پرورش فکری در ادامه صحبت‌های خود را با خواندن جمله‌هایی از رهبر انقلاب به پایان رساند:

بچه‌ شما در آغوش شما، در م‍درسه‌ شما، در کتابخانه‌ کانون و جلوِ روی شماست و شما برای او فکرهایی، آینده‌ای و امیدواری‌ دارید. ناگهان دسترسی یک نفر بیگانه را مشاهده می‌کنید. شما با این بچه خویشاوندید، شما معلمش، پدرش، یا مربیش هستید؛ لیکن او بیگانه و بی‌علاقه به سرنوشت این بچه است. توجه بچه به همین کالاهای فرهنگیِ متداول و رسانه‌های گوناگون خبری و فرهنگی، بیشتر از شماست! این، جای نگرانی است و امروز این وجود دارد؛ چه من و شما بخواهیم، چه نخواهیم! این است که ما باید گردش کار را تندتر کنیم. ما باید بیشتر تلاش کنیم و می‌توانیم. من اعتقاد دارم ما می‌توانیم بهتر، عینی‌تر، دقیق‌تر و سریعتر کار کنیم.

 

تفاهم‌نامه «ک‍ان‍‍ون م‍درسه» چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

 

تفاهم‌نامه «کان‍‍ون م‍درسه» با هدف بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های آموزشی و فرهنگی برای توسعه فعالیت‌های تربیتی و پرورش خلاقیت و تجربه‌های جدید در یادگیری، آشنایی و ارتباط دانش‌آموزان با امکانات و ظرفیت‌های مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انس دانش‌آموزان با کتاب، مطالعه و کتاب‌خوانی، زمینه‌سازی برای پرورش خلاقیت و نوآوری و کسب مهارت‌های فردی و اجتماعی دانش‌آموزان و بهره‌گیری از فعالیت متنوع کانون برای یادگیری با شیوه غیرمستقیم امضا شده است.

بر همین اساس، این تفاهم‌نامه با موضوع همکاری و تعامل برای گسترش کمی و کیفی خدمات آموزش غیرمستقیم از طریق فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی کانون به دانش‌آموزان به منظور رشد و بالندگی و توانمندسازی آن‌ها در قالب اجرای طرح «ک‍انو‌ن مدرسه» با بهره‌مندی از ظرفیت‌های سازمانی طرفین در بازه زمانی سه ساله اجرا خواهد شد.

 

انتهای پیام//

, , , , ,
رانش زمین در مالزی جان ۱۱ کودک را گرفت
پارک فناوری کودک و نوجوان در خراسان‌ شمالی راه‌اندازی شد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.