تغدیه رایگان دانش‌آموزی ازهفته آینده آغاز می شود

وزیر آموزش و پرورش از آغاز توزیع تغدیه رایگان دانش‌آموزی با اولویت مناطق کم‌برخوردار از هفته آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک؛ دکتر یوسف نوری در حاشیه آیین افتتاح آموزشگاه ۱۲ کلاسه خیرساز برکت شهرستان آبادان گفت: تغدیه رایگان دانش آموزان مناطق کم‌برخوردار از هفته آینده آغاز می شود.

تغدیه رایگان دانش‌آموزی ازهفته آینده آغاز می شود وی بیان کرد: ابلاغ اعتبار تغدیه رایگان دانش آموزی انجام شده است و هفته آتی روند توزیع آن به صورت ۲ روز در هفته آغاز می‌شود که اولویت با دانش آموزان مناطق محروم، خواهد بود و برای این امر تاکنون ۱ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است‌.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که مسئله نیروی انسانی و تامین نیروی های تحولی در آموزش و پرورش یک برنامه اولویت دار است؛ خاطرنشان کرد: احیای تربیت معلم ۲ ساله برای تامین نیروی انسانی مناطق مرزی؛ عشایری و روستایی؛ استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های جامع به صورت دو در سه و ۳ به اضافه یک و همچنین استفاده از تربیت شدگان دانشگاه‌های برتر در قالب اعطای بورس معلمی از جمله مهمترین برنامه‌های مجموعه تعلیم و تربیت کشور در راستای ارتقای شاخص نیروی انسانی است.

نوری ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های آموزش و پرورش در حوزه نیروی انسانی توجه به جذب نیرو بر اساس پنجره جمعیتی است و تامین نیروی انسانی ماندگار، توانمند، تحولی و بر مدار سند تحول بنیادین است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در بحث دانش‌آموزان اتباع در سال گذشته بالغ بر۵۶۰ هزار دانش‌آموز تحت پوشش خدمات آموزشی تربیتی قرار داشتند که امسال نیز دانش آموزانی که دارای تاییدیه هستند بدون هیچ مشکلی در مدارس ثبت‌نام شدند و در حال دریافت خدمت هستند‌.

توزیع ۲ هزار میلیارد تومان تجهیزات کارگاهی در هنرستان های کشور

وزیر آموزش و پرورش همچنین از توزیع ۲ هزار میلیارد تومان تجهیزات اختصاصی کارگاهی بین هنرستان‌های سراسر کشور خبر داد.

تغدیه رایگان دانش‌آموزی ازهفته آینده آغاز می شودنوری اظهار کرد: مهم ترین بستر تحقق شعار سال و توسعه کمی و کیفی مراکز دانش بنیان تعلیم و تربیت است، زیرا این نهاد می‌تواند با تربیت دانش آموزانی خلاق؛ ایده پرداز و متفکر گام مهمی در راستای کارآفرینی و به دنبال آن کمک به تولید بردارد‌.

وی در ادامه با تشکر از تلاش های خیرین مدرسه ساز در راستای تحقق نهضت ارتقای شاخص های فضای آموزشی در کشور؛ خاطرنشان کرد: علم، اجتهاد، عمل و تولید ارکان تحقق تعلیم و تربیت تمام ساحتی هستند که باید از بستر مدرسه و فضای آموزشی مناسب دنبال شوند و خیرین نقش مهمی در تحقق این امر در کشور ایفا می کنند که شایسته تقدیر و تشکر است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در دوره ابتدایی دانش آموزان با ایده پردازی و خلق دانش آشنا می‌شوند. این دوره نقطه عطف شکل گیری شخصیت علمی دانش آموزان است. در دوره متوسطه اول این شخصیت شکل پیدا می کند و در دوره متوسطه دوم به ظهور و بروز می‌رسد. همچنین در مرحله دانشگاهی و در خاتمه این مراحل مهم، تکمیل شخصیت علمی؛ شاهد رسیدن به اهداف آموزش و پرورش در تربیت دانش آموزان تراز انقلاب اسلامی و گام دوم خواهیم بود که به تولید دانش می پردازند.

نوری ضمن اشاره به رویکرد آموزش و پرورش در ترویج مهارت آموزی در بین دانش آموزان، اظهار داشت: ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات کارگاهی هنرستان های سراسر کشور اختصاص یافته است.

مشکل کمبود معلم به روش‌های مختلف حل شد

وزیر آموزش و پرورش گفت: کسری نیروی انسانی به صورت کلی و کمی در واحدهای آموزشی نداریم. وی خاطر نشان کرد: کمبود معلم در سال تحصیلی جدید به روش‌های مختلف جبران شد.

نوری اظهار داشت:بخشی از کمبود معلم را با استفاده از ماده ۲۸ و استخدام ۳۴ هزار و ۸۱۳ معلم، تبدیل وضعیت ایثارگران و قانون تامین تکلیف با جذب ۲۰ هزار نفر ،بخشی از طریق اضافه تدریس و دبیران بازنشسته و بخش دیگری نیز با بکارگیری ۱۵ هزار دانشجوی سال چهارم تربیت معلم پایه ابتدای جبران شده است.

وی افزود: به طور کلی هم‌اکنون کسری نیروی انسانی به صورت کلی و کمی نداریم و بخشی از نیازهای استان‌های هدف نیز تامین شده است.

گفتنی است، پروژه آموزشی ۱۲ کلاسه برکت آیت الله جمی شهرستان آبادان در زمینی به مساحت ۴ هزار و۶۵۰ مترمربع، با زیربنای ۱ هزار و ۴۱۵ مترمربع در قالب ۱۲ کلاس و با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال در منطقه امیرآباد شهرستان آبادان با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.

, , , ,
رابطه کرونا و دیابت در کودکان
پوشش ۶ میلیون دانش‌آموزان در طرح «یاریگران زندگی»

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.