تسهیل صدور شناسنامه برای کودکان مجهول‌الهویه در البرز

مدیرکل ثبت احوال البرز از انعقاد یک تفاهم‌نامه با بهزیستی برای تسهیل روند صدور شناسنامه کودکان کودکان مجهول‌الهویه خبر داد.

تسهیل روند صدور شناسنامه برای آسیب دیدگان اجتماعی 

 

تسهیل صدور شناسنامه برای کودکان مجهول‌الهویه در البرزبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، محمود محمدی به برنامه ریزی برای تسهیل در روند صدور شناسنامه برای آسیب دیدگان اجتماعی اشاره و اظهار کرد:

در این خصوص تفاهم نامه‌ای با اداره کل بهزیستی البرز منعقد شده که بر مبنای آن روند صدور شناسنامه برای کودکان تحت پوشش این نهاد و کودکان مجهول الهویه تسهیل می‌شود.

وی در ادامه افزود:

علاوه براین، روند صدور کارت ملی هوشمند برای افراد دارای معلولیت شدید و سالمندان نیز با اعزام تیم‌های سیار به مراکز نگهداری آنها در حال انجام است.

محمدی با اشاره به صدور کارت ملی هوشمند، گفت:

استفاده و بهره گیری از تکنولوژی به روز در راستای تحقق دولت الکترونیک بخشی از اهداف ثبت احوال استان است که بخشی از آن با صدور کارت ملی هوشمند و شناسنامه مکانیزه در حال انجام است.

وی با بیان این که از ابتدای طرح جایگزینی کارت‌های جدید ملی تاکنون، بیش از یک میلیون و ۹۹۶ هزار کارت در این استان صادر شده است، تصریح کرد:

متقاضیان کارت هوشمند ملی می‌توانند به صورت اینترنتی پیش ثبت نام خود را انجام داده و پس از اخذ نوبت در مهلت مقرر به دفاتر صدور کارت ملی هوشمند مراجعه کنند.

مدیرکل ثبت احوال البرز در ادامه افزود:

کارت هوشمند ملی به عنوان مقدمه ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی، می تواند موجب توزیع عادلانه فرصت ها، کاهش بسیاری از هزینه های دولت، مردم و بنگاه‌ها شود.

محمدی در خصوص وضعیت صدور شناسنامه مکانیزه در سال جاری، گفت:

امسال ۷۹ هزار شناسنامه مکانیزه برای متقاضیان در استان البرز صادر شده و در زمان حاضر الزامی به تعویض شناسنامه‌های قدیمی وجود ندارد.

مدیرکل ثبت احوال البرز در پایان بیان کرد:

اکنون شناسنامه مکانیزه برای متقاضیان ۱۵ ساله، افرادی که شناسنامه آنها مفقود یا فرسوده است و یا افرادی که مشخصات سجلی آنها بر اساس آرا دادگاه و حل‌اختلاف ثبت‌احوال تغییر کرده باشد، صادر می‌شود.

ایسنا

 

انتهای پیام//

, , , ,
بیش از ۶ هزار کودک در سال ۲۰۲۲ قربانی تیراندازی در آمریکا شدند
یونیسف: در یمن هر 10 دقیقه یک کودک «به دلیلی قابل پیشگیری» می‌میرد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.